Aslan Burçları Ve Genel Özellikleri

Aslan Burçları Ve Genel Özellikleri, Aslan Burçları Karakteristik Özellikleri, Aslan Burçları Nelerden Hoşlanır? Pozitif Ve Negatif Yönleri.

Aslan burçları, ateş elementinde, pozitif polaritede, Sabit nitelikte, eril (erkek) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici gezegeni Güneş’tir. Aslan burcunun arketipi tek başına yaşam gücünü, yaratıcı gücü sembolize eder. Bu sebeple tıpkı burcun arketipindeki gibi bu burca mahsus insanlar oldukça enerjik, yaşam enerjisi ile dolu insanlardır. Vücudumuzda yaşam enerjimizin pompalandığı kalbi ve göğsü ve beyindeki bazı fonksiyonları yönetir.

Aslan Burcu, Zodyak’ın beşinci burcudur ve Güneş’in burca, kendi yönettiği burca giriş yapması ile beraber, evrenin enerjisi tamamen değişir. Hava ısınır, içimiz ısınır. Genel olarak yılın en güzel zamanlarını, en neşeli olduğumuz zamanları, Aslan burçlarının doğum günlerini kutladığımız dönemde geçiririz.

Aslan burcu demek “ben” demektir. Her Aslan burcu hayatında istediği temaları yaratabileceğini bilir. Dış dünyadan koyulmuş engellerin veya genel geçer kuralların onlar için bir önemi yoktur. Onlar kendi kurallarını koyar ve o kurallarla yaşarlar. Tıpkı ormanların kralının Aslan olması gibi, insan ırkının kralları da Aslan burçlarıdır. Kabul edin veya etmeyin, bir Aslan burcu sizi yönetmek isterse kolaylıkla yönetebilir.

Aslan Burçları Ve Karakteristik Özellikleri

Bir burcun iç güdülerinin “ben, ben” demesi hem çok güzel bir şeydir hem de çok yorucudur. Güzeldir çünkü bu sayede Aslan burçları genel olarak özgüven problemi yaşamazlar. Her ortamda kendilerini öne çıkaracak özgüvenleri ve yetenekleri vardır. Geri planda kalmaktan hiç hoşlanmazlar ve eğer organize edilmesi gereken herhangi bir konu varsa onlar en iyi şekilde organize derler. Ancak öte yandan, “ben” demek, içinde var olanı dışarıya gösterme isteği demektir. Bu da aynı zamanda beğenilme, alkışlanma ve onaylanma istediği demektir. Onaylandıkları sürece sorun yoktur. Başarı ile hizmet etmeye de sahnelerde olmaya da öne çıkmaya da devam ederler. Onaylanmadıklarında ise ya hırçınlaşırlar ya da dikkat çekmek için ekstrem hareketlere yönelirler. Aslan burcunun eleştirilmeye tahammülü diğer Zodyaklılara göre çok daha düşüktür.

Aslan burçları doğaları gereği doğuştan gösterişli insanlardır. Özellikle saçlar ve büyük eller fiziksel yapının en önemli parçalarındandır. Her Aslan burcunun dikkatli bakışları gözlemlemek için taktığı kalın siyah camlı bir gözlüğü vardır. Tüm bu doğal gösterişlerinin yanında, dikkat çekmeyi sevdikleri için bir şekilde sitil sahibi insanlardır. Parlak kıyafetler, altın sarıları, değerli mücevherler, rugan ayakkabılar bu burcun vazgeçilmezleridir.

Aslan burçlarının hem hayal güçleri çok geniştir hem de görsel yaratıcılıkları çok yüksektir. Bu sebeple birçok Aslan burcu gerçek mesleği ne olursa olsun, sanatın bir kolu ile ilgilenebilir, kreatif işlerde çalışabilir, sahne sanatları ile ilgilenirler.

Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Aslan burçları eğer evlilik planlıyorlarsa bunun tek nedeni çocuklardır. Bir çocuğun enerjisi ile Aslan burcunda bir insanın, yaşı kaç olursa olsun, enerjisi arasında bir fark yoktur. Aslan burçlarının fiziksel görüntülerinin ne söylediğinin önemi yoktur. Onlar her zaman çocukturlar. Neşeli halleri, sıcaklıkları çevrelerindeki insanlara çok iyi gelir. Bir Aslan burcunun ihtişamından odaya girdiğini anlamasanız bile, enerjisinden hemen anlarsınız.

Aslanların bencil olduğu söylenir. Maalesef doğrudur da. Yöneticileri Güneş, bizim sistemimizin en parlak yıldızıdır. O olmadan yaşam mümkün değildir. Aslan burçları da aynı bu hissiyata sahiptirler. Bizden üstün ve bizden farklı olduklarını düşünürler. Bunun için onları suçlayamazsınız çünkü onlar gerçekten de böyle hissederler.

Aslan burcu, Zokyak’ta Boğa burcu kadar gelişkin duyulara sahip tek burçtur. Her Aslan güzel yemekler tatmaktan, güzel müzik dinlemekten hoşlanırlar. Sevdiği bir sanatçının konserine alınmış bir bilet her Aslan’ı mutlu eder.

Aslan burçları kadın ya da erkek fark etmeksizin yaşlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Bu sebeple estetik operasyonlara en fazla talep gösteren burçların başında gelirler. Kilo almaya meyilleri vardır ve kontrol etmezlerse kısa sürede kilo alırlar. Ancak kilo almak Aslan burçlarının kalp ve dolaşım sistemlerine diğer burçlara göre daha fazla etki eder. Bu sebeple diğer burçlardan daha fazla özen göstermeleri gerekir.

Aslan Burçları Pozitif Ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; sıcak, yaratıcı ve cömert olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; gösteriş meraklısı, kumarbaz ve bencil olmalarıdır.