Aşkta Kaçan Kovalanır mı?

Aşkta kaçan kovalanır mı? Yıllardır ilişkilerde kullanılan bu taktik sizce ne kadar etkili ve doğru? Aşkta her kaçan gerçekten kovalanıyor mı?

Aşkta kaçan kovalanır mı yoksa kovalanan mı kaçar? Bu tam da tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar ikileminin ilişki karşılığıdır. Her ilişkinin başlangıcı güzeldir aslında. Karşılıklı bir heyecan ve tutku isteği… Ama ya sonrası?

Günümüzde ne yazık ki ilişkiler kolay yaşanmaya başladı. İlk anda görüp hoşlanıyorsun. Kalbinde kelebekler uçuşmaya başlıyor. Birbirini görünce bir heyecanlanmalar, el ayak tutmamalar. İlk buluşma heyecanı ve sonra tabi ki geçirilen süreler artıyor. İşte karşınıza çıkan gerçeklerle ilk yüzleşme anı!  Bir ilişki kolay değildir. İçinde bir çok şey gerektirir. Sadece fiziksel hoşlanma belki de ilk kıvıcımı çaksa da yüreklerde arkasında yaşanması gereken bir çok şey vardır.

Aşkta Kaçan Kovalanır mı, Gelin Detayları Birlikte İnceleyelim

Öncelikle karşınızdaki kişinin kişiliğini incelemeniz gerekir. Gerçekten isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. Ne kadar fedakarlık yapıp ne kadar karşılık alacağınıza karar vermeniz gerekir.

Aşkta Kaçan Kovalanır mı?

Öncesinde şunu düşünelim. İlişki sadece 2 kişi arasında kurulan bir bağ değildir. Her iki tarafın da ailelerinin denk olması gerekir. Bunun önemi çok daha sonra anlaşılır belki ama bu iki tarafın da gelmiş olduğu kültürel yapının ve gelişimin bir göstergesidir. Eğer birbirine denk sosyal çevre ve ailelerden geliyorsanız anlaşmanız çok daha kolay olur. İlişki sadece içinizde duyduğunuz bir heyecan değildir. Birlikte olmanın kuralı ise birbirine anlayış göstermekten geçer. İşte tam da bu noktada, hem sosyal hem de ailesel olarak denk birini bulduğunuzda yapmanız gerekenlere geliyoruz.

Kaçan kovalanır mı?

Evet kesinlikle kaçan kovalanır. Çünkü bir ilişkide ister erkek olsun ister kadın olsun kendini çeken taraf hep daha fazla istenen taraf olmuştur. Ama şunu da unutmayın eğer dengeyi sağlayamaz iseniz atalarımızın dediği gibi fazla naz da aşık usandırır.

Aslında bu kaçma kovalama oyununun tam da bilimsel bir karşılığı yok. Ama insan egosunu düşündüğümüzde ve günümüz toplumunda kadının verici rolünü de göz önüne aldığımızda erkeklerin aslında kendilerine verici davranan kadınlara çok da minnet duymadığını görüyoruz.

Aşkta Kaçan Kovalanır mı?

Ez cümle şunu söylemekte asla bir sakınca yok. Sevgili kadınlar; lütfen kendinize her açıdan denk olduğunu düşündüğünüz bir adam bulduğunuzda sürekli verici olarak adamı boğmayın. Bırakın biraz da o sizi keşfetsin. Bırakın biraz da sizi kaybetme korkusu içine yerleşsin.

Herşeyden önce kendiniz olmayı ve ayaklarınızın üzerinde durmayı ise asla ihmal etmeyin.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();