Aşkın Belirtileri İle Yaşadığınız Duyguyu Çözümleyin

Aşkınızı içinizde yaşamak istesenizde bu pek mümkün değildir. Çünkü aşkın belli başlı belirtileri vardır. Peki Aşkın Belirtileri nelerdir?

Aşk her ne kadar içimizde yaşadığımız bir duygu olsada karşı tarafın bilmesini isteriz. Peki Aşkın Belirtileri nedir? Karşı taraf bunu nasıl anlar?

Aşkın Belirtileri İle Yaşadığınız Duyguyu Çözümleyin

Hayatta her şeyin belirli kurallar etrafında döndüğü gerçeğini kabul etmeliyiz. Her şeyin bir teşhis yöntemi var, elbette aşkın da... Karşınızdaki insana ne hissettiğiniz konusunda kafanızda belirsizlikler var ise bu yazıyı okuyarak eminim ki duygularınızın yoğunluğu hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Aşkın En belirgin Özelliği Kalp Atışı

Aşkın 8 belirtisi olduğu söylenmekte. Bunların içinde en belirgin olanı ise hiç kuşkusuz ki kalbimizde meydana gelen o gümbürtülü çarpıntı. İlgilendiğiniz kişiyi gördüğünüzde, onunla sohbet etmeye başladığınızda eğer kalbinizde engel olamadığınız bir çarpıntı oluşuyorsa bilin ki aşk sadece kapınızı çalmıyor, kalbinize çoktan ulaşmış. Aşk belirtileri arasında en yoğun olanı kalp atışımızın hızlanması olsa da elbette tek belirti bu değil.

 

Aşkın Belirtileri

Dondurucu Havada Dahi Avuç İçleriniz Mi Terliyor?

O halde aşkın belirtileri arasından bir tanesine daha sahipsiniz demektir. Terlemek, insanların oldukça rahatsız olduğu bir şey olmasına rağmen zaman zaman güzel bir sebepten dolayı da olabiliyor. Âşıkken vücutta salgılanan hormonlar ter bezlerimizi harekete geçirerek bizi hem zor durumda bırakan hem de beğendiğimiz kişi tarafından anlaşıldığında mutlulukla karışık utanç yaratabilecek bir duruma sebebiyet verebiliyor.

Aşkın Gözü Kör, Göz Bebekleri Büyük Olur

Farkında olmadan gelişen aşkın belirtilerinde göz bebeklerindeki büyüme, hoşlanılan kişiye güçlü sinyaller verebilir. Karşısında ona en güzel gülümsemesi ve kocaman göz bebekleri ile bakan harika bir kadın gören hangi erkek daha da tutkuyla bağlanmaz ki.

Âşık Kadınlara Kırmızı Çok Yakışır

Kırmızı aşkın rengi diyenler kesinlikle doğru söylemişler. Sadece romantizm ve tutkunun rengi değil, aynı zamanda utanmanın da sebebiyet verdiği o muhteşem rengin en büyülü hali hiç kuşkusuz ki “Aşk”... Bazen bir bakış, bir öpüş ya da bir dokunuş yüzümüzü kızartırken aynı zamanda ruhumuzu kanatlandırır. Bu belirtilerden bir ya da daha çoğu sizde mevcut ise kemerlerinizi sıkı bağlayın. Son sürat giden bir aşka yelken açtığınız ve artık geri dönüşünüzün olmadığını bilmelisiniz.

No more pages to load

No more pages to load