Aşkı Canlandırmak Sandığınız Kadar Zor Değil

Aşkı Canlandırmak Sandığınız Kadar Zor Değil. İlişkinizi monoton kalıptan uzaklaştırıp, o ilk anda vurulduğumuz aşkı canlandırmanın yolları neler olabilir?

Özellikle konu uzun ilişkiler olduğunda anlatırken bile bir bıkkınlık ve bezginlik gelebilir. Özellikle de etrafta yeni başlayan ilişkilerin heyecanı ve coşkusu görüldüğünde içinde bulunduğumuz ilişkinin monotonluğu canımızı çok daha fazla sıkar hale gelebilir. Böyle durumlarda durup derin bir nefes alıp ilişkimizde kat ettiğimiz uzun yolları, dik virajları düşünerek aslında o heyecan dolu yeni ilişkilerden çok daha avantajlı bir konumda olduğumuzu hatırlamalıyız. O halde yıllardır ya da aylardır süren ilişkimizi monoton kalıptan uzaklaştırıp, o ilk anda vurulduğumuz aşkı canlandırmanın yolları neler olabilir?

Aşkı Canlandırmak İçin Cinsel Hayatınızı Rutinden Uzaklaştırın

Cinsel hayat ilişkilerde en temel unsur olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle uzun yılları birlikte devirmiş çiftlerde cinsel hayat tam bir monotonluğa dönüşmüş olabiliyor. Böyle bir durumda cinsel hayatınızı rutinden çıkartmak ve daha önce denemediğiniz şeyleri denemek aşkı canlandırmanın yolları arasında ilk sırayı alıyor. Aynı yerde ve aynı pozisyonda yapılan sevişmeleri unutun. İster araştırarak isterseniz başkalarından öğrenerek ya da içgüdüsel olarak farklı pozisyonlar deneyimleyerek bambaşka dünyaların kapılarını açabilirsiniz.

Birlikte Ne Kadar Keyifli Zaman Geçirdiğinizi Hatırlayın

Günün o bitmek bilmez yorgunluğu artık cümle kurmanızı bile engeller hale mi geldi? Bunu aşabilirsiniz. Öncelikle televizyonlarınızı ve telefonlarınızı 1 günlüğüne kapatın. Bırakın sizsiz kurtarsınlar dünyayı, siz kendi dünyanızı kurtarın. Sadece birbirinize odaklanarak uzun zamandır ertelediğiniz, konuşmak istediğiniz ne varsa anlatın. Siz adım attıkça eminiz ki karşı tarafta size aynı şekilde adım atacaktır. Gecenin sonunda konuşmanın verdiği huzurun keyfine varmış olacaksınız.

Eski Fotoğraflarınızı Arşivden Çıkartın

Çekerken en mutlu anlarınızı yansıtan ve şimdilerde geride kalmış o muhteşem fotoğraflarınızı bir düşünün. Bir yerlerde denk geldiğinizde sizi gülümseten, güzel anlardan ibaret olan anılar bütününüz olan fotoğraflarınız… Gelin o unutulmaya yüz tutmuş fotoğraflarınızı arşivinizden çıkartıp evin belirli yerlerine altlarına o anlarda neler hissettiğinizi ve o güne ait sizi mutlu eden anları yazarak bırakın. Sevgiliniz her bir fotoğrafı gördüğünde o güne geri gitsin. Kim bilir belki aynı yerleri tekrar ziyaret ederek yeni anılar biriktirmek isteyebilir.

Birlikte Yapabileceğiniz Hobiler Edinin

Bir dans kursuna ne dersiniz? Özellikle de aşkın ve şehvetin en büyük tetikleyicisi olan tango kursuna gitmeyi deneyebilirsiniz. Ya da belki kalbe giden yolun mideden geçtiğini düşünerek birlikte yemek kursuna gidebilir, birlikte bir şeyler yapmanın, ortaya harika şeyler çıkarmanın keyfine varabilirsiniz. Seçeceğiniz etkinlik her ne olursa olsun sonuçta kazanan kesinlikle aşkınız olacaktır.

Aşkı Canlandırmak

Her Gün Görüşmek Yerine Arada Başka Planlar Yapın

Elbette herkes sevgilisini her zaman yanında ister ama arada birbirinize zaman tanıyarak birbirinizi özlemenin keyfini de sürebilirsiniz. Başka arkadaşlarınızla planlar yapmak birbirinizden sıkıldığınızı değil, aksine sağlıklı bir ilişkide olduğunuzun göstergesidir. Böylelikle birbirinize anlatacak çok daha fazla şeyiniz olacaktır.

Özel Günleri Sakın Unutmayın

Çok az kadın özel günleri unutur ya da önemsemez. Oysa konu erkekler olunca birçoğu nedense! Özel günleri sanki Alzheimer olmuşçasına unutur. Kadınların en büyük görevleri arasında bu özel günleri erkeklere baskı yapmadan sakin bir şekilde ve önceden hatırlatmak olmalıdır. Mesela sevgilinizin telefonuna tüm özel günleri sene başında not edebilirsiniz.

Her Zaman Bakımlı Ve Temiz Olun

Yıllarca birlikte olduktan sonra artık nasıla her halimi biliyor diye düşünerek kendinize bakmamaya başladıysanız çok büyük hata içerisindesiniz. Yıllar geçse de her zaman birbirinize saygınızı ön planda tutarak bakımlı ve temiz olmalısınız. Böylelikle hep o ilk zamanlardaki gibi birbirinize bakmanızı sağlayabilirsiniz.