Aşk Acısı Nasıl Diner?

Aşk Acısı Nasıl Diner? Aşk acısından kurtulmak için yapılması gerekenler neler? Daha fazla aşk acısı çekmeyin ve yazımızı okuyun!

Ayrılıklar insanlar için gerçekten aşılması çok zor ve sancılı geçen bir süreçtir. Yapılan araştırmalara göre de ölümden sonraki en büyük travmaları ayrılıklar oluşturuyormuş. Siz de yaşadığınız ilişki sonrasında ayrılığın üstesinden gelmekte zorlanıyorsanız M. Barış Mutlu tarafından hazırlanan “Yıka Beynini” kitabındaki tavsiyeler oldukça işinize yarayacak. Aşk acısını atlatmanın yolları Mutlu tarafından kolay bir şekilde dile getirilmiş. Biz de aşk acısı nasıl diner sorularınızı yanıtlamak için bunların bazılarını sizler için derledik.

Aşılması En Zor Duvar; Ayrılık ve Aşk Acısı

Hislerimiz bitmeden yaşadığımız ayrılıklarda büyük bir acı çekeriz. Aslında bunun üstesinden gelmek için bilinçaltımıza işlemesini sağlamamız gereken bazı düşünceler vardır. Bunları uygulamaya başladıktan sonra yaşadığımız acı da daha hafif olacak.

Aşk Acısı Nasıl Diner?

Ayrılığın acısı hiçbir zaman dinmeyecek gibi gelse de aslında bunun üstesinden gelmek için çok basit birkaç yöntem vardır. Önemli olan ayrılık sonrasında her şeyin iyi olduğuna kendimizi inandırmaktır. Bunu yapabilmenin en etkili yöntemlerinden biri de NLP swish tekniğidir. Bu teknikte uygulama yaparken görsel canlandırma tekniği kullanılıyor. Âşık olduğumuz ve ayrıldığımız kişinin resimlerini kafamızda değiştirmeye ve onu arzu edilemeyecek bir hale getirmeye çalışıyoruz. Aslında bu yöntem çoğu bağımlılıklarda da tercih edilen ve başvurulan bir yöntemdir. Örneğin sürekli tatlı isteği duyduğu ve bu nedenle kilo veremediği için mutsuz olan insanlarda yemekten vazgeçemedikleri besinin aslında o kadar çekici gelmediği bilinçaltına işleniyor. Böylece kişinin bu besine olan tutkusu da azalıyor. NLP tekniği ile çikolatadan bile vazgeçilebiliyorsa hayli hayli eski sevgilinizden de vazgeçebilirsiniz.

NLP Swish Tekniği ile Onu Unutun

Birkaç adımda bu tekniği hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle gözlerinizi kapatarak unutmak istediğiniz kişiyi zihninizde canlandırın. Unutmaya çalışırken en ince ayrıntısına kadar onu hatırlamaya çalışmak mantıksız gelebilir. Ancak bir sonraki adımlarda göreceksiniz ki yavaş yavaş o kişiyi unutmaya başlamışsınız. Kafanızda canlandırdığınız görüntü mümkün olduğunca canlı, hareketli ve renkli olsun.

Bir sonraki adımda kafanızda canlandırdığınız bu renkli görüntüye kendinizi ekleyeceksiniz. Sol alt köşede size ait olan, kendine güvenen, güzel, neşeli olduğunuz bir resminizi yerleştirin. Size ait resim küçük ve siyah beyaz olsun.

Sıradaki adımda koşullandırma yapılması gerekiyor. Kendi resmini büyüyecek ve unutmak istediğiniz kişinin resmini kapatacak bir hal alacak. Bu esnada da size ait resim renklenmiş ve canlı bir hal almış olacak. 1 saniye içinde zihninizde bu değişimi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Aşk Acısı Nasıl Diner?

Bu işlemi yaptıktan sonra gözlerinizi açın ve kendinizi rahatlatın. İlk anda bunu gerçekleştirme zorluk çekebilirsiniz. Ancak yapmaya devam ettiğinizde zihninizde buna kolayca adapte olmaya başlayacak. Aynı canlandırma işlemini 5 kere tekrar edin. Her denemenizden sonra kendinizi rahatlatın.

Burada beyni koşullandırma yoluyla çalıştırarak bilinçaltınıza asıl olmak istediğiniz sizi işliyorsunuz. Unutmanız gereken kişi yerine zihninizde olmak istediğiniz kişi canlanıyor. Bilinçaltınız eski sevgiliniz yerine sizi daha mutlu edecek durumu yerleştirmeye başlıyor. Kendiniz yerine sizi mutlu eden herhangi bir objeyi de koyabilirsiniz. Canınızı yakan ve çaresiz hissetmenize sebep olan durumların üstesinden gelmek için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

NLP Swish tekniği ile aşk acısı nasıl dindirilir sorusu kolay bir şekilde yanıtlanıyor ve sonuca varabiliyor. Tek yapmanız gereken beyninizi bu şekilde yönlendirmek ve size kendinizi kötü hissettiren durumun farkına vararak üstesinden gelmeyi istemek.

Birini unutmak veya birine karşı olan hislerinizi değiştirmek istediğinizde bu yöntem oldukça işinize yarayacaktır. Kesin sonuca ulaşmak istiyorsanız size bu konuda yardımcı olacak ve ayrıntılı bir şekilde sizi yönlendirecek “Yıka Beynini!” kitabını alıp hemen uygulamaya başlamanızı öneririz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();