Aşık Olmak ve Aşık Olduğunu Anlamak

Aşık Olmak ve Aşık Olduğunu Anlamak- Aşık olmak hayattaki en güzel şeylerden biridir. Peki aşık olduğunu nasıl anlarsın?

Aşık olmak ve aşık olduğunu anlamak nasıl mümkün? Bunun yanıtı aslında çok basit. Her gördüğünüzde içinizde kıpırtılar oluşuyor mu? Terliyor musunuz? Arada kızarıp nasıl konuşacağınızı bilmeden bzazen saçmasapan konuşurken buluyor musunuz kendinizi? Tamam işte yanıt hazır kesinlikle aşıksınız.

Aşık Olmak

Nasıl aşık olurumu anlamanın başka yolları da var. Geceleri yatarken onla ilgili hayaller kuruyor musunuz? Sürekli onun çevresinde olmak için bahaneler uyduruyor musunuz? Eğer aynı grubun içinde iseniz bir şekilde grubun sosyal planlamacısı haline mi geldiniz? Ya da arkadaşlarınızdan bu konuda destek mi istiyorsunuz? Evet kesinlikle aşıksınız.

Aşık Olmak ve Aşık Olduğunu Anlamak
Yalnız her şeyden önce şunu unutmamak lazım. Aşk tamamen iki kişinin aynı anda birbirine hissettiği bir duygular yumağıdır. Tek taraflı olması sizin çok da sağlıklı bir aşık olduğunuzu göstermez. Bu nedenle her ne kadar eliniz ayağınız tutmasa da karşınızda aşık olduğunuz insanı gözlemlemelisiniz. Çünkü inanın o da sizinle aynı tepkileri verecektir. Kızaracaktır. Zaman zaman kekeleyecek ve konuşurken saçmalayacaktır.

Ama her şeyden daha önemli ise aşk ve gerçekten sevmek arasındaki farkı anlamaktır. Kendinizi tamamen ait hissettiğiniz birine çok severken bile hala aşık olabilirsiniz.

Sevgi çok uzun soluklu bir süreçtir. İçinizde sadece kelebeklerin uçuşmasıyla eş anlamlı değildir. Tabi ki her sevgi mutlaka aşkla başlar. Ama sevgi süreğen bir oluşumdur. Sevgi o ilk heyecan geçtikten sonra karşınızdakini nasıl algıladığınız nasıl kabul ettiğinizdir. Aşık olmak kolaydır. Ama sevgi süreci çok zordur.

Bir çok insana şıpsevdi ya da maymun iştahlı dendiğini duymuşsunuzdur. Bu cümleyi lütfen kötü anlamda almayın. Seveceğiniz bir insanı bulana kadar da asla aşık olmaktan vazgeçmeyin. Zamanla kendi kriterlerinizi oluşturacaksınız. Buna inanın ve yolunuzda devam etmekten de çekinmeyin.

Aşık Olmak ve Aşık Olduğunu Anlamak

Aşık olmak sevmeye başlangıcın bir adımıdır. Karşınızdaki insanın sizi heyecandırması ya da iltifat etmesinden güzel bir şey olabilir mi? Bunlar hoş şeyler ama sevgiye dönüşmesi için de yeterli değil. Öncelikle hoşlandığınız kişinin çevresine, ailesine, yaşantısına ve size değil sadece etrafındaki arkadaşlarına nasıl davrandığına bakın. Lütfen zor olsa da tarafsız olun.

Eğer bir de aşık olduğunuz insanı gerçekten çok sevip hala da aşık kalmayı başarabiliyorsanız değmeyin keyfinize. Kesinlikle tadını çıkarın.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();