Antre Dekorasyonu

Antre Dekorasyonu! Evinizin ilk girişi hem sizin hem de evinize gelen misafirleriniz için çok önemlidir. Antre dekorasyonu fikirlerimiz size yardımcı olacak.

Antre kelime köküne bakıldığında “giriş” anlamına gelmektedir. Evimizin giriş kısmını tarif etmek için artık bu sözcüğü kullanıyoruz ve artık yabancı kökenli olmasına rağmen lügatimize girmiş durumdadır. Genelde bu sözcüğün kapsamı sadece ayakkabılık ya da portmanto bölümü olarak düşünülür. Ancak aslında antre kısmı evinize girdiğinizde karşınıza çıkan alandır. Evinize adımınızı attığınızda huzuru anında hissetmek istiyorsanız antre dekorasyonu konusuna önem vermeniz gerekmektedir.

Evlerde Antre Sorunu İçin Antre Dekorasyonu Fikirleri

Son yapılan evlere bakıldığında nedense antre kısmı yutulur ve evin kapısını açar açmaz bir koridora girersiniz. Bu durum ayakkabılarınız çıkartmak, montlarınızı asmak için kendinize yeterli alan yaratamamanıza sebep olabilir. Ancak antre dekorasyonu konusunda birçok ayrıntı vardır ve yaratıcılığınızı da işin içine katarak bu durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Antre Dekorasyonu

Antre Evin “Hoş Geldin” Diyen Yeridir

Antreniz hem size hem de misafirlerinize evinizin hoş geldiniz dediği noktadır. Sıcak bir karşılama ile evinize gelenlere ve kendinize tatlı bir ortam yaratabilirsiniz. Son dönemlerde popüler olan harika bir dekorasyon fikri var. O da duvarlarınızı kara tahta gibi kullanmanızı sağlayacak duvar boyaları. Antrenizin duvarının bir kısmını bu boyalar yardımıyla boyayabilirsiniz. Bu kısma yazacağınız güzel notlar ile evinize gelenlerin yüzlerinde gülümseme oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Antreye girdiğinizde elinizdeki eşyalarınızı bırakabileceğiniz ufak, renkli bir masa da evinize canlılık katacaktır. Masa üzerine yerleştireceğiniz ufak ışıklandırmalar ile aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Antre Dekorasyonu

Sadelik Her Zaman İyidir

Sade bir antre dekorasyonu yapmak istiyorsanız beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Ancak antrenizi hastane havasına sokmayın sade olmak için. Belki ufak renkli bir tablo veya siyah beyaz bir aile fotoğrafı ile tatlı bir dokunuş yapabilirsiniz antrenize.

Antre Dekorasyonu

Şemsiye, günlük gazete gibi evden çıkarken elinizin altında olmasını isteyeceğiniz veya eve girdiğinizde bunları hemen bırakabileceğiniz bir alan yaratmak istiyorsanız çok büyük olmayan sepetlerden yardım alabilirsiniz. Bu sayede eşyalarınız da daha düzenli gözükecektir ve yağmurlu havalarda şemsiyenizi kapıp hızlıca dışarı çıkabileceksiniz.

Aynalar İle Evden Çıkmadan Son Bakış

Feng shui’ye göre kapınızın açıldığı yerin karşısına ayna koymamanız gerekiyor. Bu getirdiğiniz enerjiyi yansıtarak dışarı savuruyor. Bu nedenle kapınızın yan taraflarına ayna koyabilirsiniz. Aynanın yanına yine girişte eşyalarınızı hemen bırakabileceğiniz kullanışlı ve yer kaplamayan bir koltuk veya askılık sizin için oldukça hoş bir çözüm olacaktır. Hele klasik tarzdan vazgeçemeyen biriyseniz altın varaklı aynalar tam size göre.

Portmanyo Seçiminde Vintage Olun

Eski tarz portmantolar evinize klâs bir görüntü katacaktır. Evinizin diğer alanlarının dekorasyonu ile antre dekorasyonu birbirini tutacak diye bir durum söz konusu değil. Her odayı farklı şekilde dizayn edebilirsiniz. Evinizin diğer kısımları modern bir şekilde düzenlenmiş olabilir. Vintage portmantolarda bu modern görüntünün içerisinde oldukça farklı görünecektir. Gözünüzde bir canlandırın, siz de mutlaka bu görüntüyü seveceksiniz.

Bol Dolap Bol Alan

Antre bölümünü ufak bir depo olarak kullanmak istiyorsanız seçtiğiniz parçaların bol çekmeceli ve bol dolaplı olmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece çantalarınızı, ayakkabılarınızı, montlarınızı hatta çeşitli araç gereçlerinizi bile bu alanlarda muhafaza edebilirsiniz. Oluşacak dağınık görüntüyü engellemek için de kapaklı dolaplardan daha etkili bir çözüm yolu yoktur.

No more pages to load

No more pages to load