Anti-Aging Tüyoları

30'lu yaşlar için uygulanabilecek anti-aging tüyoları nelerdir ? Genç görünmek ve orta yaşlarda bile cildimizi taze bırakmak için yöntemler neler?

30'lu Yaşlara Anti-Aging

30’lu yaşlar yavaş yavaş cildimizin şekil kaybı yaşamasına, nemsiz kalmasına ve nemsizlikten dolayı ince çizgilerin daha çok belli olmasına neden olur. Cildimiz eskisi gibi pürüzsüz değildir. Yüzümüz esnekliğini yitirmeye başlar ve bu yüzden sarkmalar meydana gelir. Bu konuda bugüne kadar çok detaylı araştırmalar sonucu keşfedilen gençleştirici formüller var. Uzmanlar da bu formülleri, bu yaşlardaki kabusu ortadan kaldırmak için anti-aging tüyoları ile bizlere sunuyor.

Peki yaşlılık belirtilerini en aza indirmek için uygulanabilecek bu anti-aging tüyoları nelerdir?

Cilt Serumları

Serumlar bu yaşlarda cildimizin kaybettiği nemi fazlasıyla geri kazanmamızı sağlar. Normal nemlendiricilerin yanı sıra cildin en alt tabakasına inerek cildi besler ve cildin iyileşme sürecini hızlandırır. Cildinizin yenilenmesi için sabah akşam cilt serumu bakımı uygulayabilirsiniz.

Göz Çevresi Kremleri

İlk kırışıklık belirtilerini gördüğümüzdür yer göz çevremizdir. Bütün gün masa başında çalışmak, telefon ya da bilgisayar ışığına maruz kalmak, sigara içmek ve fazla güneşlenmek gibi faktörler gözlerimizi olumsuz yönde etkiler. Kırışıklıkların olmasının nedeni göz çevremizin nemsiz kalmasından kaynaklanır. Uygun göz kremleriyle göz çevreniz için gerekli nemi sağlayabilir, ince çizgilerin görünümünü ve göz altı morluklarını bu şekilde tedavi edebilirsiniz.

Anti-Aging Tüyoları

Haftada 1 Peeling

Haftada bir peeling uygulayarak derinizin altına birikmiş kirleri temizleyebilir ve ölü derinizi söküp atabilirsiniz. Cildinizi tahriş etmeden yenileyen peelingler cildinizi yumuşatır ve aynı zamanda aydınlık bir cilde kavuşmanızı sağlarlar. Cildinizi ölü hücrelerden temizleyerek yenilerinin oluşmasına katkı sağlar.

Güneş Koruyucular

Cildinizin yıpranması ve çabuk kırışmasında güneş ışınlarının çok büyük etkisi vardır. Bu yüzden saatlerce güneşin altında kalarak güneşlenmek doğru değildir. Her mevsim dışarı çıkarken yüzünüze güneş koruyucu sürmelisiniz. Bir nemlendirici gibi güneş koruyucu kremleri yüzünüze ve boynunuza yedirerek sürebilir ve gün boyu güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz.

Aydınlatıcı Nem Maskeleri

Yaşlanmanın belirtilerinden biri de solgun ve cansız görünen cilttir. Cildinizi solgun ve cansız görünümünden kurtarmak için aydınlatan nem maskelerini uygulayabilirsiniz. Daha genç bir cilt görünümü için haftada 1 kez bu maskeleri uygulayabilirsiniz. Böylece cildinizin renklenmesini ve aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load