Anne Olmak İçin İdeal Yaş

Anne Olmak İçin İdeal Yaş Aralığı Nedir? Kadınların kendilerini hazır hissetmeleri, anne olabilmek için ideal yaş aralığında olmaları gerekir.

Her kadının anne olmak için kurduğu hayaller vardır. Bazen kadınlar kendini anne olmak için hazır hissetmeyebilir ve bu yaşlar kadınlar için çok ileriki yaşlar dahi olabilir. Fakat kadınların psikolojik durumları, hayat şartları ve düşünce yapıları anne olmak isteyip istememelerinde çok büyük etkenler olarak gösterilebilir. 22 yaşında anne olmak için hazır olan bir kadın ile 40 yaşında kendini hazır hissetmeyen kadın bu anlamda kesinlikle bir tutulmamalıdır.

Kadınların kendilerini hazır hissetmeleri bir yana, anne olabilmek için kadınların ideal yaş aralığında da olmaları gerekir. Örneğin, 18 yaşında henüz ergenlikten yeni çıkmış –belki ergenlik dönemi uzun sürmüş ve hala bu psikolojide- olan kadınların çocuk sahibi olmak için yaşları çok küçüktür. Reşit olan her bireyin evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya hakkı vardır, fakat anne olabilmek- anneliği yürütebilmek tamamen doğru düşünce ve ruh halleri ile mümkün olur.

Sizce Anne Olmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Anne olmak için ideal yaş aralığı kesinlikle 22 ile 40’tır. Bu yaş aralığında kadınlar belli bir olgunluğa erişirken henüz kadınsal rahatsızlık yaşamaları için de erkendir. 22 yaşından önce çocuk sahibi olmak halk arasında “genç anne” şeklinde değerlendirilse de, kadınların öncelikle kendilerine vakit ayırmaları ve artık tüm vakitlerini çocukları için harcayabileceklerini kabullenmeleri gerekir.

Anne Olmak İçin İdeal Yaş

 

22 yaş öncesi henüz yeni farkındalık, belki evlilik, ruhsal anlamda olgunluk çağları olarak düşünülebilir. Aynı şekilde 40 yaş sonrası anne olmak da öncelikle kadınlar için oldukça zararlıdır. Kadınsal belli rahatsızlıkların başlamış ya da yakın zamanda başlayacak olması, vücut yorgunluğu, beyin doluluğu gibi faktörler birleştiğinde kadınların sağlıklı bir anne olamayacaklarını tahmin etmek zor olmayacaktır.

Bazı zamanlarda, kadınlar kadınsal rahatsızlıklarını yenebilmek için doğum yapmaya karar verebilirler. Bu karar doktor tarafından kadınlara sunulmuş da olabilir. Fakat ne olursa olsun bir çocuk dünyaya getirmenin amacı rahatsızlıktan kurtulmak olmamalıdır. Rahatsızlıktan kurtulmanın çocuk doğurunca geçeceğine dair herhangi bir kanıt ya da yüzde yüzlük bir oran bulunmamaktadır.

Ne olursa olsun anne olmak için ideal yaş aralığı sabit değildir ve asla sabit olmayacaktır. 40 yaş sonrasında anne olmanın zorluğu her ne kadar çok ise, 40 yaş öncesi kadınların çocuk sahibi olması da bir o kadar zor olabilir. Bu nedenle çiftler; gerekli terapi, tedavi ve danışmanlık hizmetini alarak doğru zamanda, doğru yaşlarda çocuk sahibi olmalıdırlar.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();