Amerika'nın Moda Oscarları: CFDA AWARDS

CFDA- Council of Fashion Designer of America olarak tanımlanan Amerikan Moda Tasarımcıları Konseyi’nin her yıl düzenlediği ödül töreni geçtiğimiz akşam yapıldı.

CFDA- Council of Fashion Designer of America olarak tanımlanan Amerikan Moda Tasarımcıları Konseyi’nin her yıl düzenlediği ödül töreni geçtiğimiz akşam yapıldı. New York’taki Brooklyn Museum’da gerçekleşen törende ünlü top modeller, yüksek moda markalarının tasarımcıları ve Hollywood yıldızları kırmızı halıda bir araya geldi. 

Dilerseniz gecede öne çıkan kırmızı halı siluetlerine ve ödüllere göz atalım…

İkonik top model Naomi Campbell, soğuk renk tonlamasına çok yakışan kırmızı Calvin Klein tasarımı midi boy fringe elbiseyle bence gecenin en kusursuz siluetiydi. 

CFDA tarafından ‘Moda İkonu’ ödülüne layık görülen Naomi Campbell’in bu elbisesinin tasarımcısı, gecede ‘Yılın Kadın giyim tasarımcısı’ ödülünü de alan Raf Simons idi.

CFDA ödül töreninde ilk defa verilen ‘Yılın Moda Influencer’ı ödülünü Kim Kardashian aldı.

Kim Kardashian’ın birkaç yıl önce MetGala’da Rihanna’nın giydiği kombine benzer iki parça beyaz elbisesi Rick Owens imzalıydı.

Gecede en ilgi çeken davetlilerden biri kuşkusuz ki Gigi Hadid idi. Gigi Hadid Versace’nin İlkbahar/ Yaz koleksiyonundan renkli bir tulum tercih etmişti.

Gecede ‘Uluslararası Moda Ödülü’e layık görülen Donatella Versace de muse/ ilham perilerinden biri olan Gigi Hadid ile biraraya geldi. 

CFDA gecesinin diğer bir iddialı kombini ise son zamanlarda dekoltenin dozunu gittikçe arttıran Kendall Jenner’dan geldi. Kendall Jenner Alexander Vauthier’in Sonbahar 2017 koleksiyonundan lila tüylü asimetrik elbiseyle kırmızı halıdaydı.

Amerikan moda sektörünün en iyilerinin seçildiği törende, Ralph Lauren 10. Kez bir moda efsanesi olarak ödüle layık görüldü.

Sarı şifon asimetrik Diane von Furstenberg elbisesi ve bu yazın favorilerinden boynuna taktığı bandanasıyla Irina Shayk da törenin en asil siluetlerinden biriydi. 

 İnstagram: burcubaturr

Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.

No more pages to load

No more pages to load