Allık Sürmenin Püf Noktaları

Kadınların en çekici yerlerinden biri olan elmacık kemiklerinizi vurgulamak istiyorsanız allık sürmenin püf noktaları önem kazanıyor.

Sağlıklı bir görünüm kazanmak ve kadınların en çekici yerlerinden biri olan elmacık kemiklerinizi vurgulamak istiyorsanız allık sürmenin püf noktaları önem kazanıyor. Unutmayın ki, allık makyajınızın tamamlayıcısıdır. Yüzünüze her mevsim ışıl ışıl görünüm kazandırmak için makyajınızın vazgeçilmezi olan allığınızı sürerken bu detaylar sizi bambaşka biriymişsiniz gibi gösterecek.

Allık Sürmenin Püf Noktaları

Allık sürmenin püf noktaları içerisinde belki de en önemlisi  allığınızın rengidir. Allık kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, allık sürdükten sonra yanaklarınızın kıpkırmızı olmamasıdır. Peki doğru allık rengini nasıl seçeceksiniz? En önemli etkenlerden biri ten renginizdir. Yanaklarınıza bir çimdik atın ve orada nasıl bir renk oluşuyor ona bakın! Oluşan renk sizin doğal allık renginizdir. Eğer soğuk ten grubuna sahipseniz pembe ve gül kurusu tonlarını tercih etmelisiniz. Sıcak ten grubuna sahipseniz; turuncu, mercan, kiremit tonları yüzünüze en iyi rengi verecektir.

Her ne kadar pudra allık kullanmaya meyilli olsakta krem allığı da anlatmakta yarar var.

Allık Sürmenin Püf Noktaları

Krem allıkları iki farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Yüzünüze Canlı Bir Görünüm Katın

Küt uçlu bir fırçayla, elmacık kemiklerinize uyguladığınız krem allığı hafifçe dağıtın ve yoğun olan yeri bırakın. Eğer yetersiz geldiyse biraz daha uygulayabilirsiniz. Ayrıca fırça kullanmak istemiyorsanız, sürmeniz gereken noktayı belirleyip parmaklarınızla uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzü İstediğiniz Şekilde Boyutlandırın

Fırçanızı renklendirdikten sonra elmacık kemiklerinizin altına bir çizgi çeker gibi sürün. Daha doğal durması için yüzünüzün diğer bölgelerine- alın, çene, şakak- de sürebilirsiniz.

Kahverengi tonlar elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirir.

Yüz Yapınız Önemli

Yüzünüzde beğenmediğiniz noktaları allık yardımıyla rahatça yok edebilirsiniz. Eğer burnunuzu çok geniş buluyorsanız burun kenarlarınıza kahve ve toprak tonlarında bir allık uygulayarak burnunuzu inceltebilirsiniz. Pembe allıksa size daha çocuksu bir hava verecektir.

Allık sürerken unutmamanız gereken bir başka detay ise; fırçanızı allığa batırdıktan sonra üflemeniz. Fırçanızın üzerindeki fazlalıkları gidermek için bu yöntemi uyguladığınızda, en iyi sonucu alacaksınız.

Ayrıca kuru cilt yapısına sahipseniz krem allık kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü cildiniz, ürünü eşit oranda emmediği için lekeli görünebilir.

Allığınızı sürdünüz ve çok yoğun olduğunu fark ettiniz, ten renginizden bir açık tonda olan pudra ile yoğunluğu azaltabilir ve daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Geldik en önemli noktaya. Güzel görünmek için herşeyden önce sağlığınıza önem vermelisiniz. Allık fırçanızı ucu açık bir şekilde çatanıza koymamalısınız. Bu durum mikrop kapmanıza sebep olabilir.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();