Aldatılma Travması Yaşayan Kişilerin Ortak Özellikleri

Aldatılma Travması Yaşayan Kişilerin Ortak Özellikleri Nelerdir? Aldatılan Kişiler ve Yaşadıkları Duygular? Aşk, Cinsellik, İlişkiler kadin.com'da

Daha çok kişilik yapısında zedelenmeye yol açan aldatılma eylemi, kişinin gündelik yaşamında birtakım problemleri beraberinde getirebilir. Bu aldatılma travması tüm aldatılan kişilerin ortak sorunudur. Burada önemli olan kişinin olabildiğinde bu durumu hatırlamamaya çalışması ve normal hayatına kaldığı yerde devam edebilmesidir. Çünkü bu olumsuz ve acı durumun üzerine gidildiği takdirde kişi düzelmek yerine kendini daha kötü bir durum içerisinde bulabilir. Zamanla sağlık yaşantısında da aksaklıklara rastlayabilir. O nedenle bu yaşanılan durumun sadece kendi başına gelmediğini, aslında hayatta karşılaşabilecek acı bir aksilik olduğunu düşünerek önüne bakması gerekir.

Travması Sürecince Öne Çıkan Belirgin Özellikler

Öfkesini Yansıtmak İsteği

Aldatılan kadın veya erkek olsun, tüm kişilerin içinde oluşan bir nefret ve kin duygusu vardır. Bu sinirsel duygular, her zaman karşı tarafa aktarılmak istenilir. Psikolojik açıdan daha zayıf olan kadınlarda, bu duygular daha belirgin şekilde görülür. Kadınlar, psikolojik gerilimlerini ve öfkelerini daha fazla bedenselleştirdikleri için kin duygularını gerek fiziksel gerekse söz açıdan dile getirmek isteyeceklerdir. Ancak bu duygular akla gelindiğinde öncelikle sakin ve serinkanlı olunmalıdır. Çünkü yapacağınız her hareket onu düşündüğünüz ve halen onun hatıraları ile yaşadığınızı ifade edecektir. O nedenle içiniz kan ağlasa dahi sakin, mantıklı hareket etmeniz sizin duygularınız ve karakteriniz açısından faydalı olacaktır.

Aldatılma Travması

Vücudun Eklem Yerlerinde Görülen Kasılmalar

Yaşadığı aldatılma duygusunu atlatamayan bireylerde bir süre sonra sağlık problemleri de baş gösterebilir. Aldatılanların ortak özelliği olan eklem kasılmaları, bu problemler arasında en sık görülenidir. Bu görülen ağrı ve kasılmalarda, aslında öfke ve depresyon duyguları gizlidir. Yani ağrıların başlıca kaynağı, yaşanılan üzücü durumdur. Çaresizlik ve çözümsüzlük, kişinin vücut yapısına yansıyacaktır.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Kadınların Aldatma Nedenleri

Aldatılma Travması

Değişken halde olan ağrılar, zaman zaman çene yapısında da kendini gösterir. Kişinin hangi bölgesi zayıf ise ağrı orada ortaya çıkacaktır. Ancak yukarıda da bahsedildiği gibi en sık ve yoğun görülen bölge eklemlerdedir. Bu değişken ağrıları en aza indirgemek için ağrı kesici alınabilir. Ancak kökten kurtulmanın yolu, aklınızda ve düşüncenizde yer alan bu olumsuz can sıkıcı durumlardan uzaklaşmaktır. Netice de içinizde beslediğiniz öfkeden bir çırpıda uzaklaşamasanız dahi unutmaya çalışabilirsiniz.