Aldatılma Psikolojisi Üstesinden Gelebilirsiniz

Aldatılma Psikolojisi Üstesinden Gelebilirsiniz, Aldatmanın Yaralarını Sarmak Mümkün Mü? Aldatılma Sendromu Nasıl Atlatılır?

Aldatılan kadınların bu sürecin üstesinden gelmesi oldukça zor olmaktadır. Genellikle duyguları ile hareket eden kadınlar için aldatılma psikolojisi oldukça zor olmaktadır. Aldatılma sürecini yaşadıktan sonra aldatılan kadınların yaptığı hatalar da durumlara ve kişiliklere göre farklılık göstermektedir. Bu hatalar neler olabilir öncelikle bunları inceleyelim.

Partnerinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız bundan emin olmak için soruşturma sürecine girmeniz çok normal. Ancak öncelikle düşünmeniz gereken bu aldatılma olayını kesinleştirdiğinizde neler hissedeceğiniz. Eğer bu durumu görmek sizi daha fazla üzecekse belki de soruşturmamalısınız. Ama neyin yalan neyin doğru olduğunu bilmek ve ilişkinizi buna göre devam ettirmek istiyorsanız önce kendinizi psikolojik olarak bu duruma alıştırın. Kandırılmak kimsenin hoşuna gitmez, ancak bunu ortaya çıkarmak için de karşınızdakinin sizi haksız duruma düşüreceği durumlara girmekten kaçının.

Partnerinizin sizi aldattığı kişiyi suçlamanız size bir şey kazandırmayacak veya ondan bir şey kaybettirmeyecek. Bu nedenle bu durumu kabullenmeniz sizi daha az yıpratacaktır. Unutmamanız gereken nokta aldatmanın çift taraflı olduğudur. Tek başına ne sizi aldatan partnerinizi ne de partnerinizle birlikte olan kişiyi suçlayabilirsiniz. İkisi de size göre suçludur, ama ikisinin de suçlu olması size bir şey kazandırmaz.

Aldatılma Psikolojisi Üstesinden Gelebilirsiniz

Aldatıldıktan sonra sizi aldatan kişiyi hayatınızda tutmak ve onu affetmek istiyorsanız bu sizin kararınızdır. Ancak bu durumda aşmanız gereken oldukça zor bir dönem sizi bekliyor. Öncelikle güveniniz zedelendiği için partnerinize güvenmeniz çok zor olacaktır ve en ufak tartışmada bile aldatılma konusunu gündeme getirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Eğer bu durumun üstesinden gelemeyeceğinizi düşünüyorsanız o kişiyi hayatınızdan çıkarmanız en doğru karardır.

Ayrıca kendinizi de suçlamamalısınız. Aldatılma bile olsa her insanın hatalar yapabileceğini kabullenmeniz gerekir.

Aldatılma Psikolojisi Nasıl Atlatılır?

Buna verilecek kesin bir cevap tabii ki de bulunmuyor. Yapılmaması gerekenleri yukarıda saydık. Hayatınıza nasıl devam edeceğinize karar vermek tamamen sizin tercihiniz. Affetmek veya affetmemek, iki kararda da sizi oldukça zorlu bir süreç bekliyor. Bunun farkında olarak acınızı, üzüntünüzü, affediciliğinizi kucaklayarak hayatınıza devam etmek zorundasınız. Artık daha güçlü bir kadınsınız ve vereceğiniz karar ne olursa olsun aldatılma psikolojisi üstesinden gelebilirsiniz.

Aldatılan kadın ne hisseder? Elbette çaresiz, haksızlığa uğramış bir şekilde hisseder. Bu noktada sinirlerinize hâkim olmak ve daha sakin hareket ederek mantıksız hareketlerde bulunmamak en önemlisidir. Aldatılmak dünyanın sonu değildir. Güven konusunda sıkıntı çekebilirsiniz, ancak karşılaştığınız her insanla bu durumu yaşayacaksınız diye bir kader de söz konusu değildir.

Aldatmanın Yaralarını Sarmak Mümkün Mü?

Aldatmanın yaralarını sarmak mümkündür. Ancak ne kadar zamanda sarılacağı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kabullenme sürecini hızlı atlatabilirseniz aldatılmanın acısını çok daha kolay atlatabilirsiniz. Bu noktadan sonra ilişkilerinizde daha temkinli davranma çabası içerisine girebilirsiniz. Ancak bu da oldukça normal bir durumdur. Hatta belki de olması gereken budur. Koşulsuz şartsız birine güvenmek çoğu zaman insanlara hayal kırıklığı getirir. Sevginize engel olmayacak, ayrıca paranoya oluşturmanıza gerek kalmayacak o ince güven çizgisini ilişkinizde oturtabilirseniz bir daha böyle bir durumla karşılaştığınızda aldığınız yara daha acı verici olacaktır. Unutmayın, hayatta yaşadığınız her acı, her üzüntü bir deneyimdir. Bu deneyimler de sizi güçlendirecektir. Umudunuzu yitirmeyin, güneşin doğmasıyla güne nasıl başlayacağınızın kararını veren siz olmalısınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();