Aldatan Birini Aşık Olmadan Nasıl Fark Edersiniz?

Aldatan Birini Aşık Olmadan Nasıl Fark Edersiniz? Çok İçiyorlar, Aldatacak Birine Benziyor, İntikam Peşinde.

Bir sevgilinizin sizi aldatacağını önceden bilseniz onunla birlikte olur muydunuz? Muhtemelen hayır. Ama kimsenin niyetini önceden anlayamayız. Yoksa anlayabilir miyiz?

Aldatan birini fark etmek belirli davranışlara dikkat etmeyi gerektirir; sizi biraz durup düşünmeye ve yavaşça ilişkiyi bitirmeye iten davranışlar.

FBI suçlu profili belirleme uzmanlarının “İlişki yaşayacağınız partnerinizin en iyi vaya en kötü izlenimlerini belli eden bazı davranışların toplamıdır. Eğer biriyle birlikte olacaksanız, hayatlarının beş ana yönünü bilmeniz gerekir: sosyal, profesyonel (iş), aile, kişisel ve gizli yaşantıları. Dürüstçe sormak dışında bunu yapmanın en iyi yolu gözlemden geçer” diyor.

İlk buluşma kadar erken bir dönemde aldatan birini fark etmek zordur ama aşağıdaki bazı ipuçları size yardımcı olabilir:

Neredeyse Fazla Çekici

Karşınızdaki kişi fazla zeki, eğlenceli, sevilesi, heyecan verici, karşı koyulması zor biri miydi? Güney Kaliforniya Bilişsel Davranış Terapi Enstitüsü Başkanı Psikolog Dr. Paul DePompo, “Bay/Bayan Mükemmelin” sizi hayal kırıklığına uğratma konusunda empati kuramayacağını, örneğin buluşmalarınızı ciddi bir bahanesi olmadan son dakikada iptal edebileceklerini, onlara uzun süre kızgın kalmanızınsa mümkün olmayacağını söylüyor. “Her zaman kendi memnuniyetlerini önemserler, sizi etkilemek için savurgan bir şekilde para harcarlar ve sorunlarla karşılaştıklarında suçu başkalarına atma eğiliminde olurlar.”

Aşırı Flörtöz Tavırlar ve Sürekli Yatağa Davet

Bu ciddi bir ilişki değil yalnızca seks aradıklarının bir işareti olabilir veya yoksunluklarından kaynaklanabilir. DePompo, “Yoksunluk çeken kişiler fazla flörtöz tavırlar sergileyebilir veya uygunsuz cinsel espriler ve yorumlar yapabilirler” diyor. Pantolonun çok güzelmiş, ben bile içine girerim... “Ama yine de konuşma sırasında seksin önemini azaltmak amacıyla ahlaki konulara odaklanabilirler.”

Telefonları Konusunda Korumacı Olurlar

Birkaç kez buluştunuz ve karşınızdaki kişinin çok fazla ilgilendiğini veya siz yokken, arkanız dönükken mesaj gönderip ekranı kapattığını fark ettiniz. İlişkinin başlarında sizden çok telefonuyla ilgilenmesi her zaman bir tehlike işaretidir. Ve eğer kimlerle konuştukları çok fazla gizli tutuluyorsa önlem almakta fayda var.

Yapılan Açıklamalar Çok Şüpheli...

Bu durum özellikle görüştüğünüz kişi ortalarda yokken veya bazen kendisine hiçbir şekilde ulaşılamıyorken geçerlidir. Psikoterapist Kimberly Moffit şöyle açıklıyor; “Eğer biriyle görüşmeye daha yeni başladıysanız ve aradığınızda açmayıp [sonradan] ‘arkadaşımın evini taşımasına yardım ediyorum’ gibi açık seçik bir söylem yerine ‘hiiç öyle boş boş oturuyordum’ gibi bir açıklama yapıyorsa, aldatıyor olabilir.”

... Ve Genellikle Tutarsızlık Var

Anlattıkları hikayeler birbiriyle uyuşmuyor; buluşmalarınızı açıklama yapmadan erteliyor veya “o geçen haftaki şeyde” olan olayları anlatırken kendiyle çelişiyor. Terapist yazar Dr. Sheri Meyers, “Eğer partnerinizin zamanını, parasını veya boş vakitlerini nasıl geçirdiğiyle ilgili anlattıklarında tutarsızlık varsa bu bir işaret olabilir” diyor.

Tekeşliliğin Ona Göre Bir Şey Olmadığını İma Ediyor

Belki de onunla bu konuda daha önce konuştunuz ve anne-babasının birbirlerini aldattıklarını veya aldatma hikayelerini anlattı. Bilişsel davranış terapisti, yaşam koçu ve konuşmacı Kelly Armtage, aldatma geni diye bir şey olup olmadığının belirsiz olduğunu ama küçük bir araştırmanın aldatan anne babaların çocuklarında aldatmaya yönelik daha büyük bir risk bulunduğunu söylüyor ve ekliyor; “Düşünce yapılarında ‘aldatmak sorun değil’ gibi bir inanış sistemi bulunuyor.”

Gözünüzün Önünde Başkalarına Bakıyor

Özellikle ilişkinin başındayken tüm dikkatleri %100 sizin üzerinizde olmalı ve sizinleyken başkalarına baktığını veya başkalarıyla flört ettiğini görüyorsanız gelecekte sizi aldatabileceklerine dair bir ipucu olabilir. Sizinle ilgileniyor olsa bile, aldatmanın büyük bir bölümü içinde bulundukları durumla alakalıdır, diyor Armtage. “Çekici insanlarla aynı ortamda vakit geçirmek aldatma ihtimalini yükseltecektir.”

İntikam Peşinde

Eğer buluştuğunuz kişi aldatıldığından bahsediyorsa ve bu konuda kalbi çok kırılmışsa, Sizi intikam için kullanıyor olabilir. Armtage, eğer partneriniz aldatılmayı atlatamamışsa, ödeşmek istiyor olabilir, diyor. Hatta bu bireylerin aldatılmış oldukları için, size yaptıkları konusunda daha az suçlu hissedeceklerini söylüyor.

Aldatacak Birine Benziyor

Biri hakkındaki ilk izlenimimiz, çok az şey görmemize rağmen epey doğru olabilir. Normal ilişkilerde araştırmalar gösteriyor ki kadınlar yalnızca erkeklerin yüzlerinin göründüğü fotoğraflarına bakarak daha önce aldatıp aldatmadıklarını anlayabiliyorlar, bunu yaparken fotoğraftaki kişinin maskülenliğini anahtar olarak alıyorlar; gerçekten de daha erkeksi yüz hatları bulunan erkeklerin daha çok aldattığı ortaya koyulmuş.

Çok İçiyorlar

Aldatan Birini Aşık Olmadan Nasıl Fark Edersiniz?

Fugére, alkol problemi olduğunu bildiren bireylerin daha çok aldatma eğilimi olduğunu belirtiyor. “Araştırmacılar, dürtü veya kişisel kontrolde eksikliklerin hem alkol hem uyuşturucu kullanımına katkıda bulunacağını ve artan bir sadakatsizlik eğilimi oluşturacağını iddia ediyorlar. Alkol tüketimi ayrıca başka kişilerle flört etme eğilimini de arttırabilir.”

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

Yeni ilişkinizin aldatacak biri olup olmadığını düşünerek vakit geçirmek kolay olsa da, aradığınız kişinin ilk fonksiyonu bu değil. İlk aşamalarda onun yanındayken kendinizi nasıl hissettiğinize odaklanın. Kiminle birlikte olduğunuzu, geç olmadan fark edin. Aranızdaki kıvılcımların algınızı bulandırmasına izin vermeyin.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();