Akrep Burcu Günlük Burç Yorumları

Finansal konulardaki gündemleriniz sıklaşıyor. Siz de kendinizi maddi anlamda sağlam hissettiğinizde daha güvende hissediyorsunuz. Ailevi konularda karışıklıklar söz konusu. Hem güzel gelişmeler hem de maalesef bazı tatsız olaylar gündeme gelebilir. Aşk hayatınız ve çocuklarınızla alakalı aksiyon almanız gereken konular var.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Güçlü Bir Aile Bağı Yaratmanın Sırları

Maddi anlamdaki dengelerin bozulması sizi tedirginleştirmişti ancak bugün durumu biraz da olsa toparlamanızı sağlayacak etkiler söz konusu olacaktır. Ailenizi ilgilendiren konularda beklenmedik haberler alabilirsiniz. Kafanızda çok fazla düşünce var. Aksiyon almadan biraz daha düşünmenizi tavsiye ediyorum.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: 4 Basit Adımla Bireysel Bütçe Planlama Nasıl Yapılır

Akrep burcu maddi anlamda dengeler bozulduğu için tedirginsiniz. Haklısınız da çünkü sınırları gerçekten zorladınız. Bazı konularda kendinize çok güvenmenize rağmen içinizde tedirginlikleriniz var. Özgüveninizin yırtıldığı konular var. Bir an önce tamir edip yeniden gücünüzü ortaya koymanız gerekiyor. Ailevi konularda daha mutlu ve daha başarılısınız. Bazı konuları iyileştirmeyi başardınız.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Öz Güveni En Yüksekten En Düşüğe Doğru Burç Sıralaması

Haftaya maddi anlamda biraz endişeli bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu ay biraz sınırları aşmış olabilirsiniz. İletişim konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. İyi şeyler yapmak isterken sözleriniz ile koca dağları devirmeyin. Yakın çevrenizde değişiklik yapabilir, taşınabilir, yer değiştirebilirsiniz. Yine kısa mesafeli yolculuklar söz konusu olabilir.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Şehrin Karmaşasından Uzaklaşmak İsteyenler İçin; Çadır Tatili

Bir iki gündür devam eden negatif tutumunuz bugün düzeliyor. Kendinizi daha pozitif hissedeceksiniz. Keyfiniz yerinizde ve bugüne dair gerçekleştirmek istediğiniz tüm hedeflerinizi tamamlıyorsunuz. Sizin için hareketli bir gün olacaktır. Kapalı mekanlarda gerçekleştirilecek organizasyonlara dahil olabilirsiniz.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Yaşamınıza Renk Katacak Ufak Aktiviteler

Kendinizle alakalı bazı duygusallıklarınız var. Kendinize bazı konularda üzülüyor veya acıyor olabilirsiniz. Bugün biraz duygusalsınız. Geçmiş konuları düşünmeye ve mutsuz olmaya meyillisiniz. Ancak durum hiç de sizin değerlendirdiğiniz gibi değil. Duygusallığınızdan sıyrılıp enerjinizin yönünü değiştirebilirseniz oldukça aktif olacağınız bir gün sizi bekliyor.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Pozitif Psikoloji Nedir?

Yılın en şanslısı olduğunuzu zaman zaman kendinize hatırlatmanız gerekiyor. Bir iki problem yaşayınca hemen dipleri bulabiliyorsunuz. Sakin olun. Yıl boyu şans sizinle beraber olacak. Hem kendinize hem şansınıza güvenmelisiniz. Ev, aile ile ilgili sürpriz durumlar söz konusu olabilir.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Evinize Şans Getirecek Semboller

Kendinizi ortaya koymak ve bir anlamda fark edilmek istiyorsunuz. Akrep burçlarının bu dönem kilolarına oldukça dikkat etmeleri gerekiyor. Ya çok fazla hareket ediyorsunuz ya da asla hareket etmiyor sürekli bir rehavetin içinde yuvarlanıyorsunuz. Ailevi konular gündeme gelebilir.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün Mü?

Ailevi konular gündeminizi oluşturabilir. Biraz farklı bir şekilde de olsa yeni bir ev, taşınma, yer değiştirme konuları öz konusu olabilir. Aşk hayatınızda, çocuklarınızla ilgili konularda, kendi kendinizi hayal kırıklığına uğratıyorsunuz. Beklentileri doğru belirlemeniz gerekiyor.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Hırçın Çocuk İçin Öneriler

Akrep burcu içe kapananlardan, kendinizi düşünmeyi daha önde bir noktaya koyanlardan biri de sizlersiniz. Uzun bir sosyallik sürecinden sonra içe dönmeye başladınız. Artık kendinize ve ailenize daha fazla vakit ayırıyorsunuz. Yakın çevrenizle olmak, konfor alanınızda daha fazla zaman geçirmek, bir süredir kaybettiğiniz huzuru size geri getirecektir.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Güçlü Bir Aile Bağı Yaratmanın Sırları

Haftaya sosyal çevreniz ile alakalı bazı konuları toparlayarak başlıyorsunuz. Yeni etkinlikler ve organizasyonlar içinde yer almak için oldukça uygun bir gün. Genel anlamda iyi olsanız da bir miktar endişeli bir hal sergileyebilirsiniz. Aileniz ile beraber güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Ailecek Yapabileceğiniz Aktiviteleri Sınırlamayın

Hayat rutinlerinizi gerçekleştirdiğiniz ve bazı kararlarınızı uyguladığınız bir Pazar günü olacaktır. Derleme- toplama işleri veya biriktirdiğiniz herhangi başka konularla uğraşabilirsiniz. Kazalara dikkat etmeniz gerekiyor. Acele ile hareket etmekten kaçınmalısınız. Ailenize ve çocuklarınıza özen göstermeli, birtakım karışıklıkların olmaması için kararlarınızı tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz.

İnsanlar tarafından fark edilmek için çok fazla çaba harcamamalısınız. Yaptıklarınızla, başarılarınızla zaten fark edilebilecek birisiniz. Ancak siz derinden ilerlemeyi seversiniz. İlgi kazanmak için bu kadar ortada olursanız, bilinmesini istemediğiniz konular da deşifre olabilir. Bu sebeple biraz daha sakin ve eski çizginizde ilerlemenizde fayda var.

Aileniz, evinizle ilgili konular ön plana çıkabilir. Enteresan gelişmeler hayatınızı daha renkli ve farklı bir noktaya taşıyabilir. Beklenmedik ev değişimleri yine Akreplerin temaları arasında. Aşk hayatınızda kafanız karışmış olabilir. Yine çocuklarla ilgili gündemler hayatınızı bulanıklaştırıyor olabilir. Artık her şeyi eskisi kadar planlı yürütemiyor olabilirsiniz.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Planlı Yaşamak Bize Neler Kazandırır?

Aksiyon alma gücünüz yüksek. Kendinizi ortaya koyabilecek cesarete sahipsiniz. Her zamanki içe dönük halinizin aksine bugün çok daha hareketli ve sosyalsiniz. Maddi anlamda problemler söz konusu olabilir. Bu konuda önümüzdeki yıl boyunca almanız gereken bazı dersler ve öğretiler var.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: 4 Basit Adımla Bireysel Bütçe Planlama Nasıl Yapılır

Aklınız takılanlar gün boyu zihninizi meşgul edecek, fiziksel hareketlerinizi de kısıtlayacaktır. Sadece kendiniz için bir şeyler yapmayı tercih edebilirsiniz. İç dünyanızda çok fazla düşünce ve his var. Bu dönemde kendinizi biraz rahatlatmak, biriken düşüncelerinizi boşaltıp tazelenmek için bulunduğunuz ortamdan biraz uzaklaşmanız gerekiyor.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Nefes ile Meditasyon Yapın Rahatlayın

Akrep burcu sosyallikten giderek uzaklaştınız. Çoğunlukla ya kendinizle ya da partnerinizle berabersiniz. Çevrenize, özellikle ailenize ve dostlarınıza zaman ayırmanız gerekiyor. Kendini kaçırmak doğru olmadığı gibi, fazla içe dönmek de doğru olmayabilir. İletişim kurmaya ihtiyacınız var.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Kışın Kız Kıza Yapabileceğiniz Keyifli Aktiviteler

İletişim trafiğinizin yoğun olduğu bir yandan da çok büyük değişimlere sebep olabileceği bir gündesiniz. Bir sözünüzle koca koca dağlar devirebilirsiniz. Amacınız güzel bir şeyler yaratmakken, var olanı da darmaduman etmemeye çalışın. Hayat enerjinizi geri kazanabilirsiniz. Aksiyon gücünüz artıyor.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Pozitif Enerji İçin Taşlardan Yardım Alın

Evlilikle alakalı bazı soru işaretleriniz veya istekleriniz olabilir. Aynı durum uzun ilişkileri olan Akrep burçları için de geçerli olacaktır. Çocuklarınız veya sevgiliniz için almak istediğiniz aksiyonlar var. Kendinizi ona/onlara karşı biraz gergin ve öfkeli bir tutum altında bulabilirsiniz. Mutlaka haklı olduğunuz taraflar var. Önce kendinizi iyileştirmeye çalışmalısınız.

İmajınıza verdiğiniz değer hayatınızda bazı majör değişiklikleri göze almanıza sebep oluyor. Özellikle maddi anlamda ve yakın çevrenizle ilgili ciddi değişimler yaşayabilirsiniz. Akrep burçlarının evleri, taşınmaz mülkleri, aileleri ile ilgili bulanıklar söz konusu olacaktır. Bu temalarda doğru kararları vermekte zorlanabilirsiniz.

 

Jüpiter’in Akrep burcundaki seyri sizi büyütmeye devam ediyor. Bu şans ve talih anlamındaki büyüme dışında kilo alımının da artması demek. Eğer bu yıl beslenmenize özen göstermezseniz 2019 yılına şimdiki halinizden çok farklı bir fizikle adım atabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili konuları ertelememelisiniz.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır?

Kariyer hayatınızdaki yükseliş sizi tatmin etmemiş olabilir. Daha yukarıyı hedefliyorsunuz. Aslında bir yandan da çok yoruluyor, bir tarafınızın hiç çalışmak istemediğini fark ediyorsunuz. Bir tarafınız uzaklara yerleşip emekli hayatı yaşamak istiyor bile olabilir. Şimdilik buna fırsat yok. Satürn Oğlak, yani çalışma zamanı!

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Ne İstediğinizi Gerçekten Biliyor Musunuz?

İstekleriniz için savaşacak enerjiyi kendinizde bulacaksınız. Uzun süredir daha aktif ve hareketlisiniz. Fakat bu enerjiyi kendi istekleriniz için harcamıyordunuz. Önceliğin kendiniz olacağı bir gün. Maddi anlamda güçlenmek için formülünüz çok çalışmak. Evinizle ilgili ufak tefek değişiklikler yapabilirsiniz.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Verimli Ve Hızlı Çalışma İçin Yapılacak Şeyler

Akrep burcu özellikle çocuklarınız ve sevgilinizle ilgili konularda bazı güven sorunları, tedirginlikler ve kırgınlıklar söz konusu olabilir. Kendi kendinize yaptığınız kuruntuları abartıp, ilişkilerinizi yıpratabiliyorsunuz. İş hayatınızdaki hızlı değişimlere ayak uydurmaya çalışmalısınız.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: İlişkileri Bitiren Nedenler

Haftaya zorlu bir başlangıç yapabilirsiniz. Tahmin etmediğiniz çekinceleriniz ve özgüven problemleriniz olabilir. Çevrenizle ilgili değişimleri kardeşlerle ilgili beklenmedik gündemler meydana gelebilir. Kendinize maddi anlamda fazla güveniyor olabilirsiniz. Fakat dikkatli olmanızda fayda var.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Öz Güveni En Yüksekten En Düşüğe Doğru Burç Sıralaması

Akrep burcu evlilikler ve ikili ilişkiler üzerinden kararlar aldığınız bir gün olabilir. Emin olamadığınız, üzerine daha fazla düşünmek istediğiniz duygusal konular olabilir. Hayatınızın hızla şekilleniyor olmasından yorulmuş olabilirsiniz. Fiziksel olarak olmasa da, ruhsal olarak dinlenmeniz gerekebilir.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Boş Boş Oturmak : Meditasyon

Evli Akrep burçlarının eşleri ile zaman geçirmekten keyif alacakları, kendilerini çok daha iyi hissedecekleri bir gün olacak. Bekar Akrepler de zamanlarını evde geçirmeyi tercih edebilirler. Hayatınızda bulanıklıklar hissediyorsanız, elinizi biraz kirletmeniz gerekiyor. Adım atmaktan, mücadele etmekten kaçmamalısınız.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Monotonlaşan Evliliğinizi Renklendirin

Çevrenizdeki insanların hayatlarındaki olumsuzluklar, aldığınız kötü haberler, kendinizi var olan ilişkinizde mutlu ve güvende hissetmenizi sağlayacak. Aslında zaten güvende hissediyordunuz. Sadece daha şükür dolu hissedeceksiniz. Maddi anlamda sınavlarınız var, dikkatli olmalısınız.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Çekim Yasası İle Parayı Hayatımıza Çekmenin Yolları

Hem iş ortamınızda hem de maddi anlamda kendinizi daha sağlam hissedeceksiniz. İşinizde, bulunduğunuz, çalıştığınız ortamda, günlük rutinleriniz içinde kendinizi konforlu hissedeceksiniz. Genel anlamda size ait aksiyonlarda hızlanmalar söz konusu olacaktır. Mars’ın burcunuzdaki hareketi size güç veriyor.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ: Zamanı Etkili Kullanmanın Yolları

Değişmeyen tek şey değişimin kendisi. Bugün bu sözün altını çizecek olaylar yaşayabilirsiniz. Konu ne olursa olsun, günlük rutinlerinizde beklenmedik vakalar ile karşılaşabilirsiniz. Kazalara oldukça açık bir gün. Dikkatli olmakta, şakalardan uzak durmakta fayda var.


Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.