Akciğerleri Temizlemek İçin Öneriler

Akciğerleri Temizlemek İçin Öneriler, Akciğerleri Temizlemek İçin Tüketebileceğiniz Doğal Besinler, Okaliptus, Keçiboynuzu.

Pek çok nedenden ötürü olmak üzere akciğerlerin temizlenmesini gerektiren en kötü alışkanlık sigaradır. Direkt olarak ciğerleri etkiler ve uzun vadede ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verir. Sadece sigara değil, astım hastaları da ciğerleri ile alakalı sıkıntılar yaşadıkları için akciğerleri temizlemek için önerilen  besinler tüketilmelidir. Bu sayede ilaçsız şekilde daha sağlıklı olabilmek mümkündür.

Sigara tüketimi, sinsi olarak vücudun her yerine yayılan ve kötü anlamda etkileyen kötü bir alışkanlıktır. Kişiler kesinlikle sigara tüketimi ne kadar zaman geçmiş olursa olsun bırakmalıdır ve ilk olarak ciğerlerini temizlemek için çaba göstermelidir.

Akciğerleri Temizlemek İçin Tüketebileceğiniz Doğal Besinler

Akciğerleri temizleyen besinler genellikle köklü bitkilerdir, denilebilir. Bunun dışında sayılabilecek besinler şu şekildedir;

Zencefil- Zencefil içerdiği maddeler nedeniyle ciğerleri temizlemekle yükümlü önemli bir bitkidir. Kişiler zencefili kaynatıp suyunu içebilirler. Pek çok hastalığa iyi gelen zencefilin tüketiminin artırılmasında sıkıntı yoktur. Zencefil ve bal karışımı ciğerler için çok iyi bir temizleyici karışımdır.

Akciğerleri Temizlemek İçin Öneriler

Sarımsak- En doğal aktioksidanlar arasında yer alan sarımsaklar genellikle alisin kimyasalını içerisinde barındırmasıyla akciğerleri temizlemesinde büyük rolü vardır. Sarımsaklar gerek kokusuyla, gerekse tadı ile pek çok kişi tarafından tüketimi tercih edilmeyen bir bitkidir. Fakat tüketimi konusunda kişiler bilgi sahibi olduğunda muhakkak tüketmek isteyecekleri de gerçektir. Sarımsak fazla tüketimi sonrasında kişilere olumsuz etkiler yaratabilir. Bu nedenle kesinlikle vücudu düşürmeden ve tansiyonla alakalı bir problem yaşamadan az miktarda sarımsağı tüketmek doğru olacaktır.

Okaliptus- Bilinen en doğal antibiyotikler arasında yer alan okaliptus, içerisinde çeşitli yağlarda bulundurur. Yağlar uçucu olması ile birlikte ciğerleri temizleme konusunda oldukça etkilidir. Bunun yanında kan basıncı konusunda da etkilidir ve kan basıncını artırır, vücuttaki kan yoğunluğu konusunda da yararlıdır. Gribal enfeksiyonlarında tüketilen pastillerin içerisinde de genellikle okaliptus bulunur.

Akciğerleri Temizlemek İçin Öneriler

Ekinezya- Bir çiçek bitki olan ekinezya da boğaz enfeksiyonlarına bağlı olarak ciğerleri temizleme konusunda önemli bir bitkidir. Bitkinin kökleri kaynatılarak içildiğinde ciğerlerin temizlenmesi gerçekleşir.

Keçiboynuzu- Kesinlikle ciğerleri temizleme konusunda en iddialı bitki keçiboynuzudur. Öksürüğün uzun süre devam etmesi ve kalıcı olması gibi durumlarda keçiboynuzu pekmezi oldukça işe yaramaktadır. Aç karna 5 keçiboynuzunun kaynatılarak içilmesi doğal bir akciğer temizleyici olarak adlandırılabilir. Sigara içenlerin kesinlikle sıklıkla içmesi gerektiği bir bitkidir.

Ebegümeci- Yeşil bitkiler arasında önemli bir faktöre sahip olan ebegümeci, kaynatılarak tüketilir. Aç karnına içilmesi önemlidir. Balgam attırıcı etkisi vardır ve bu yüzden ciğerlerin temizlenmesi anlamında önemli bir yeri vardır. Akciğer kanserini engelleyici etkisi olduğu da söylenmektedir.

Ciğerlerin temizlenmesinin diğer yollarından biri de yoğurt tüketmektir. Sindirime yardımcı olan maddeleri içeriğinde bulundurması nedeniyle yoğurt çok iyi bir besindir. Bol bol su tüketmek de sadece ciğerlerin temizlenmesi için değil tüm vücudun aktif şekilde temizlenmeye girmesi için önemlidir. Günlük en az 1 buçuk 2 litre su tüketmek önemlidir. Yalnız, normal zamanlarda çok az su içen biri bir anda 2 litre su tüketmeye çalışırsa vücudun zarar görebileceği de unutulmamalıdır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();