Ailecek Yapabileceğiniz Aktiviteleri Sınırlamayın

Ailecek Yapabileceğiniz Aktiviteleri Sınırlamayın. Ailecek Yapılabilecek Keyifli Etkinlikler. Geocaching.com İle Hazine Avı.

Günümüzün hızlı ve tempolu dünyasında düzenli bir şekilde ailecek bir araya gelmeye vakit bulmak zor olabilir, ancak ne kadar zor olursa olsun bunu bir rutin haline getirmek oldukça önemlidir. Araştırmalar aile ile geçirilen zamanının, çocukların benlik saygısına katkıda bulunabileceğini ve sosyal gelişimine yardımcı olarak güçlü bağlar kurabileceğini ortaya koyuyor. Öte yandan ayırdığınız vakti verimli geçirmeniz de önemlidir. Zamanınızı verimli bir şekilde kullanmadıktan sonra istediğiniz kadar bir araya gelin, bir faydası olmayacaktır. Sizler içi aileniz ile özel anılar yaratabileceğiniz açık ve kapalı alan etkinliklerini sıraladık.

Ailecek Yapılabilecek Keyifli Etkinlikler

Geocaching.com İle Hazine Avı

Geocaching, gerçek dünyada bir açık hava hazine avı olup, başkalarının gizledikleri nesneler ile dolu kutu veya kapları bulmak oyunudur. Size en yakın kutu konumlarını bulmak için resmi web sitesi olan geocaching.com'a göz atın. Siteden yakın konumu bulduktan sonra hazineleri izlemek için akıllı telefonlarınızın GPS izleme özelliğinden faydalanın. Çoğu kutu kayaların arkasında, ağaç oyuklarında veya bir bankta bulunur. Kutuların içerisinde ise oyunu oynayanların keşif yaptıkları sırada nerede olduklarını belgelemesi için eşyalar ve günlük defterler de bulunmaktadır. Öte yandan oyunun en önemli kuralı hazineyi bulup alırsanız yerine bir şey koymak zorunda olmanız gerektiğidir.

Ailecek

Sıcak Hava Balonu İle Uçmanın Keyfini Çıkarın

Gökyüzünde yükselen alanlar, ormanlar ve sizi atmosfer boyunca taşıyan rüzgardan daha heyecanlı ne olabilir? Yepyeni bir bakış açısıyla dünyayı izlerken rüzgarda yüzün. Hemen hemen her şehirde sıcak hava balonu mevcuttur. Bu balonlar doğanın güzelliğini ve macera sevgisini bir araya getirirken, uçuş teknolojisinin ilk günlerini de onurlandırır. Alanın topoğrafik haritasını ve aşağıda yer alan alanlarlar ile bölgeleri daha iyi tanımlamak için bir pusula bulun. Havadan fotoğraf çekerek yolculuğunuzun hava karalama defterini bile oluşturabilirsiniz. Bu, unutmayacağınız bir deneyim olacaktır.

Seramik Boyamaya Ne Dersiniz?

Ailecek her yaşa uygun “kendin yap” seramik boyama stüdyosuna gidebilirsiniz. Çoğu stüdyoda, çömlek boyaları ve fırçaların yanı sıra seçim yapabileceğiniz çeşitli boyutlarda önceden hazırlanmış tabaklar, kupalar, fayans, çerçeveler, kaseler veya vazolar gibi çanak çömlekler de bulunmaktadır. Süslemek istediğiniz seramik parçaları seçerek işe başlayabilirsiniz. Bunun için Picasso olmak zorunda değilsiniz. Evinizi süsleyecek şablonlar, şekiller, süngerler ve hatta parmak izinizi bile kullanabilirsiniz. Öte yandan birçok stüdyoda çanak çömlek partilerinden öykü boyama resimlerine kadar çok çeşitli etkinlikler düzenlenir. Bebeğinizin sevimli bir elini veya ayak izini bile ölümsüzleştirebilirsiniz. Ayrıca bazı yerlerde çocukların anneleri eşliğinde ücretsiz boyama ve belirli günlerde birlikte resim yapan aileler için indirim imkanları sağlanmaktadır. Sanat ile uğraşmak, çocuklarınızın yaratıcılığını teşvik eder ve paylaşılan eğlencenin bir anıt ile ölümsüzleşmesini sağlar.

Ailecek

BUNU DA GÖRMELSİNİZ : Güçlü bir aile bağı yaratmanın sırları

Bir Günlüğüne Turist Olabilirsiniz

Yaşadığınız yerdeki fırsatları görmezden gelmek kolaydır. Ancak seyahat ederken keşif şarttır. Bunun için başka bir şehre gitmenize gerek yok. Yaşadığınız ya da büyüdüğünüz yerin geçmişini öğrenmek eğitim ve göz açıcı bir deneyim olabilir. Kasabanıza ilk kez gelen bir turist olduğunuzu düşünün, bölgenizdeki ticaret odası veya ulusal tarihi toplumla temasa geçin ve bölgenizin sunduğu her şeyi görün. En tarihi binaları gezin, ayakta durduğunuz yerlerde savaş olup olmadığını keşfedin, anıtları ve heykelleri kontrol edin veya en eski mezar taşlarını bulmak için bir mezarlık ziyaret edin. Her yerin kendine ait efsaneleri ve tarihi vardır. Yaşadığınız yeri özel kılan özellikleri keşfetmek, ailenizin yaşadığı yeri anlamlı kılabilir.

No more pages to load

No more pages to load