Ağız Ve Kötü Nefes Kokusu İçin Basit Çözümler

Ağız Ve Kötü Nefes Kokusu İçin Basit Çözümler, Ağız Ve Kötü Nefes Kokusu için Tüketebileceğiniz Doğal Besinler, Elma,Karanfil.

Sadece kişinin kendisi için değil çevresi içinde çok olumsuz bir rahatsızlık kaynağı olan ağız ve kötü nefes kokusu birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Eğer hem sizi hem de çevrenizi ciddi anlamda rahatsız eden bir ağız kokusu ile karşı karşıyaysanız öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey ağız kokusu sorununuzun tıbbi bir sebebi olup olmadığını öğrenmek olmalıdır. Dişlerinizde oluşan herhangi bir çürük de ağız kokusu yaşamanıza neden olabilir. Bu sebeple öncelikle bir diş doktoruna ya da KBB uzmanına görünmeniz gerekmektedir.

Ağız Ve Kötü Nefes Kokusu için Tüketebileceğiniz Doğal Besinler

Diş ipi kullanarak diş fırçasının temizleyemediği yemek artıklarını ağzınızdan uzaklaştırabilir,ağız ve kötü nefes kokusunu engelleyebilirsiniz. Sadece diş temizliğinizi değil düzenli olarak dil temizliğinizi de yapmanız kokuyu fark edilir ölçüde azaltacaktır. Bunların dışında ağız kokusunu yok eden besinler tüketerek de bu sevimsiz durumu sonlandırmanız mümkün.

Maydanoz

Hemen hemen her alanda ve her sorunda karşımıza çıkan maydanoz ağız ve kötü nefes kokusunu önlemede de karşımıza çıkıyor.

Ağız Ve Kötü Nefes Kokusu

Özellikle dışarıda yemek yenenlerde ortaya konan maydanoz sadece damak tadımız için değil aynı zamanda nefesi tazeleme özelliği bulunduğu içinde sofranın baş köşesine konmaktadır. Biberiye de maydanoz gibi ağız kokusunu yok eden başka bir besin olarak tavsiye edilmektedir.

Limon

Sadece ağız kokusunda değil, ellerdeki istenmeyen kokuları da limon sayesinde ortadan yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bir limonu 2’ye bölüp emerek ağzınızdaki kokunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bunu yapma şansınız yoksa sodanızın içine atacağınız birkaç dilim limonu sodanız bittikten sonra yiyebilirsiniz.

Yoğurt

Gün boyunca kokulu yiyeceklerle doldurduğunuz ağzınızın güzel kokmasını sağlayacak bir başka besin de yoğurt. Hem sağlıklı hem de lezzetli bir besin olma özelliğine sahip olan yoğurt aynı zamanda ağız kokusunu geçirmede oldukça etkili. Gün içerisinde tüketeceğiniz bir ya da 2 kap yoğurt sayesinde ağzınızda oluşan kötü kokuların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. Yoğurdun içindeki maddeler ağızda çürük yumurta kokusu yaratan hidrojen sülfütün yok olmasını sağlar.

Nane Filizleri

Birçok şeker ve sakızın içinde de bol miktarda bulunan nane, ağız kokusunun giderilmesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Taze olarak tüketilen, ağızda çiğnenen nane yaprakları ile hem ağızda bir ferahlık hissi oluşacak hem de istenmeyen kokulardan arınmış olacaksınız. Dışarıya çıkarken yanınıza alacağınız birkaç dal nane sizi gün içinde istenmeyen durumlar için korumaya yetecektir.

Elma

Ağız Ve Kötü Nefes Kokusu

Tükürüğü temizleme etkisi olan ve damağınızda tatlı bir tat bırakan elma, armut, havuç gibi besinler aynı zamanda ağız kokusuna da iyi gelmektedir. Ara öğünlerde ya da yemekten hemen sonra tüketeceğiniz bir elma ile ağız kokusunu önlemeniz mümkün olacaktır.

Karanfil

Özellikle dışarıda yenen yemeklerden hemen sonra masanıza gelen karanfil ağız kokusunu önlemekte en başarılı besinler arasında yer almaktadır. Keskin tadı ve güzel kokusu ile hem ferahlık hem de güzel bir koku yayan karanfili gün içinde ağzınıza atarak ağzınızda oluşan kötü kokuları rahatlıkla önleyebilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();