Ağız Kokusunu Yok Etme Yolları

Ağız Kokusunu Yok Etme Yolları. Ağız kokusu tedavisi için tüketilmesi gereken besinler. Doğal tarifler ile ağız kokunuzu yok edin.

Ağız kokusu son derece rahatsız edici bir sorundur. Üstelik ağız kokusu ile mücadele etmek pek kolay da değildir. Ağız kokusu problemi ile karşı karşıyaysanız öncelikle bir dişçiye ya da kulak burun boğaz doktoruna görünmelisiniz. Eğer doktorlar tarafından tedavi edilecek bir hastalığınız yoksa ağız kokusu yaşam biçimi alışkanlıklarınızla alakalı olabilir. Kötü ağız kokusuna sahip olmak pek çok kişinin psikolojisini ve dolayısıyla hayatını etkileyen bir problemdir. Doğal yollardan Ağız Kokusunu Yok Etme Yolları başlığıyla bugün ağız kokusunun nedenlerinden ve doğal besinlerle nasıl geçirilebileceğinden söz edeceğiz.

Ağız Kokusunu Yok Etme Yolları

Ağız Kokusu İçin En Yaygın Nedenler Nelerdir?

Ağız kokusunın doğal yollar ile geçirmek hususunda öncelikle ağız kokusunun en yaygın nedenlerinden başlayalım. Bu nedenler şunlardır:

  • Ağızda meydana gelen diş eti hastalıkları ve diş eti iltihapları ağızda kötü koku nedenidir.
  • Soğan, sarımsak, balık, sosis gibi bazı gıdalar ağızda kokuya yol açar.
  • Stresin kaynak olduğu sindirim sistemi rahatsızlıkları ağız kokusuna neden olur.
  • Bazı bakteriler kötü kokulu nefesin kaynağıdır.
  • Mide rahatsızlıkları, böbrek sorunları, kanser, diyabet ve karaciğer hastalıkları da ağız kokusuna neden olabilir. Bu nedenle ağız kokusundan şikâyetçiyseniz öncelikle bir doktora görünmeniz daha faydalıdır.

Ağız kokusunun yaygın nedenlerine göz attığımıza göre, şimdi ağız kokusu nasıl geçer doğal besinler konusuna yönelelim.

Ağız Kokusunu Yok Etme Yolları Nelerdir?

Ağız kokusunda tedavisinde işaret edilen doğal gıdalar çok çeşitlidir. Nitekim uygun diyet ve düzgün beslenme alışkanlıkları ağız kokusunun en büyük düşmanıdır. Ağız kokusunun beslenme ile ilgili en yaygın nedeninin B vitamini eksikliği olduğu söylenir. Uygun miktarda B vitamini alımı ağız kokusunun geçmesine yardımcı olacaktır. B vitamini içeren gıdalar ise şu şekildedir: fındık, badem gibi kuruyemişler; buğday, arpa, yulaf gibi tam tahıllar; kuru meyveler ve lahana, marul, turp, ıspanak, karnabahar gibi sebzeler.

Ağız kokusunu yok etme yollarının bir diğer gıda grubu da bitkiler ve baharatlardır. Örneğin maydanoz ve nane ağız kokusunu geçirmek için birebirdir. Bu bitkileri yemek sonrasında çiğnemek de yemeğin ardından oluşan ağız kokusunu anında geçirir. Aynı zamanda yemekten sonra karanfil, kakule, zencefil ve rezene çiğnemek de ağız kokusunu geçirecektir.

Ağız Kokusunu Yok Etme Yolları

Ağız kokusunu ortadan kaldırmak için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı, diş fırçalarken diş ipi kullanmayı ihmal etmeli, diş hekiminizi düzenli aralıklarla ziyaret etmeli ve beslenme düzeninize yeterli mineral ve vitamin eklemelisiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();