Afrodizyak Etkisi Olan Yiyecekler Nelerdir?

Afrodizyak Etkili Yiyecekler Nelerdir? Cinsel isteği arttıran yiyecekler nelerdir, hangi besini tüketmek daha etkili olur?

Afrodizyak etkili yiyeceklere geçmeden önce afrodizyak nedir ona bakmamız gerekiyor. Afrodizyak kelime anlamı olarak cinsel istek uyandırıcı ya da artırıcı anlamına gelir. Çağlardan beri cinsel isteği uyandıran ya da artıran bir çok besin olduğu gerçeğini tartışamayız. Hem batı hem de doğu mitolojisinde afrodizyak etkili yiyecekler ile ilgili bir sürü kaynağa rastlayabiliriz.

Hem kadın hem de erkekteki seks düzeyini belirten olguya libido adı verilir. Libido kadın ve erkeklerdeki hormon düzeyleri, yaşama stili, beslenme düzeni ve gündelik yaşamın getirdiği stres etkisiyle bazen azalır bazen de yükselir. Partnerinizle olan ilişkinizi biraz renklendirmek istiyorsanız afrodizyak etkili yiyecekler ve bunların yarattığı etkiler tam da size göre olacaktır. Şimdi afrodizyak etkili yiyecekler nelerdir bunları inceleyelim.

Afrodizyak Etkisi Olan Yiyecekler

  • Geçmişten günümüze afrodizyak etkisinin en çok olduğu bilinen besin istridyedir. İster çiğ isterse de pişmiş olarak tüketin bu besin libidonuzu kesinlikle yükseltecektir. İçeriğindeki çinko, fosfor ve iyot bu besini kesinlikle afrodizyak yapar. Ben nerden her zaman istridye bulacağım diyorsanız başka önerilerimiz de var.

Afrodizyak Etkili Yiyecekler

  • Günlük hayatın içinde ara öğün olarak badem ya da muz tüketebilirsiniz.
  • Ayrıca çilek de tam bir afrodizyaktır. Eğer evinizde fondü makineniz varsa çikolataya batırılmış çilekten daha afrodizyak etkisi olan bir yiyecek zor bulunur.
  • Eğer seviyorsanız bal da sizi tetikleyecek besinlerden bir tanesidir.
  • Gene deniz ürünlerine dönersek içindeki iyot zenginliği yönünden karides de afrodizyak bir besindir. Eğer balıkçıya gidecek zamanınız yoksa marketlerden dondurulmuş olarak da alabilirsiniz. Yanında beyaz şarap eşliğinde hazırlanmış tereyağında acılı karides sizi de eşinizi de geceye hazırlayacak olan muhteşem bir afrodizyaktır.
  • Gün içinde ara öğün olarak tüketebileceğiniz incir de sizi geceye hazırlayan meyvelerden bir tanesidir.
  • Şimdi ise hiç aklınıza gelmeyen bir besinden bahsedelim; Zeytinin içerdiği yağ, bitkisel protein, kalsiyum, fosfor, kükürt ve magnezyum mineralleri ile tam bir afrodizyak besin olduğunu biliyor muydunuz? Önerimiz kesinlikle kahvaltı sofranızdan eksik etmemeniz olacaktır.

Afrodizyak Etkili Yiyecekler

  • Daha çok erkekler için etkili bir afrodizyak olan kabak çekirdeği içindeki folik asit ile sizi geceye hazırlayacak bir besindir. Bunun yanında aynı şekilde antep fıstığını da unutmayalım.
  • Özellikle erkeklerdeki libido eksikliğinin ve düşük sperm sayısının başlıca nedeni C vitamini eksikliğidir. Bu nedenle C vitamini deposu meyveler tüketmek size yararlı olacaktır. Belki inanamayacaksınız ama karpuz da tam bir afrodizyak deposudur.

Her şeyi bir tarafa bırakırsak bu yiyeceklerden bir tanesini tüketip hadi libidom yükselsin diye beklemek biraz yanlış olacaktır. Yukardaki yiyecekleri günlük hayatınızın bir parçası haline getirip sürekli tüketmek ise cinsel hayatınızda sizin bile tahmin etmeyeceğiniz bir ateşe neden olacaktır.

 

 

 

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();