Adet Sancıları İçin Ne İyi Gelir? Doğal Yöntemler Nelerdir?

Adet Sancıları İçin Öneriler ! Siz de adet sancılarından şikayetçiyseniz yazımızdaki formülleri uygulayarak ağrılarınızı dindirebilirsiniz.

Kadınlar olarak her ay düzenli regl oluyoruz. Kimimizin bünyesi bu regl sancılarını kaldıramıyor ve yatak döşek yatıyoruz. Öyle bir ağrı oluyor ki hayatımızın o birkaç günü kâbusa dönüyor. Peki, bu ağrıları doğal yollarla engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Adet Sancıları İçin Ne İyi Gelir? sorunusun en işe yarar yanıtlarını sizler için toparladık ve bir araya getirdik.

Adet Sancıları İçin İyi Gelen Bitkiler

Bitki Çaylarının Adet Sancısılarına Etkileri

Birçok farklı bitki çayının vücuda ne kadar iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Ancak bu bitki çaylarını doğru zamanda kullanmak çok önemlidir. Sadece adet sancısı için kullanabileceğiniz bitki çayları; karışık bitki çayı, soğan suyu, civanperçemi çayı sayılabilir. Bu çaylar adet sancıları için çok etkilidir ve bu sancıları geçiren yiyecekler arasında sayılabilecek bitkilerdir.

Karışık bitki çayını hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır: Bitkisel çözüm uzmanı olan İbrahim Saraçoğlu: civanperçemi tavsiyesi karışımın olmazsa olmazlarındandır. Aslanpençesi, çobançantası ve adaçayı bitkilerini de civanperçemine katarak veya ayrı ayrı demleyin. Demlediklerinizi bir bardağa koyun ve içine bir kaşık bal ekleyin. Bitkilerin bir taşımlık kaynamış olmasına özen göstermenizde fayda var.

Gelelim soğan suyuna.

Siz de "Adet Sancılarına Ne İyi Gelir?" diye soranlardansanız bu yöntemi denemenizi tavsiye ederiz. Bir soğanı kırıp 1 litre suyun içinde haşlayın. Bu soğan suyunu 15 gün boyunca tüketmeye özen gösterin. Günde sadece 2 bardak içmeniz yeterli. Soğanı kıramayıp bıçakla bölmeyi düşünmeyin. Metal bıçak kullandığınız anda soğanın adet sancısını geçiren yiyecekler olarak etki göstermesini engellemiş olursunuz.

Adet Sancıları İçin Ne İyi Gelir?

Safran da adet sancısını geçiren yiyecekler arasında yer alıyor. Bu bitkiyi de çay gibi içerek tüketebilirsiniz. Bir tutam safranı bir fincanlık suyun içine atıp bir taşımlık kaynatın. Yavaş yavaş çayı tüketmeye başladığınızda ağrılarınızın da hafiflediğini göreceksiniz.

En mucizevî bitkilerden olan civanperçemi çayına geldi sıra. İbrahim Saraçoğlu: civanperçemi konusunda oldukça önemli bilgiler veriyor bizlere. Sancısı çok olan kadınlara civanperçemi bitkisini öneriyor. Ancak bu kürün etkili olabilmesi için adet başlamadan 3 gün önceden çayınızı yudumlamaya başlamanız gerekiyor. Yaklaşık beş gramlık civanperçemini yarım litre kaynayan suyun içerisine atın ve ağzı kapalı olacak şekilde kısık ateşte 3 dakika demlendirin. Soğuduktan sonra süzerek her gün sabah ve akşam birer bardak olmak üzere için. Çayı her gün taze olarak hazırlayın ve tüketin. Âdetiniz bitene kadar da kürü devam ettirin. Beş altı ay boyunca her adet döneminizde uyguladığınızda sancınızdan eser kalmayacak.

Adet Sırasında Hangi Yiyecekleri Tüketmelisiniz?

Adet sancısını geçiren yiyecekler olduğu gibi adet kanamasını azaltan yiyecekler de vardır. Bunların bazılarını tüketmeniz bazılarından ise belli bir süre uzak durmanız gerekmektedir. Reglinizle beraber şişme ve ödemler yaşıyorsanız tuzu azaltmalısınız.

Vücudunuzda oluşan ödemden rahatça kurtulmak istiyorsanız ıhlamur, maydanoz, kuşkonmaz gibi doğal olarak idrar söktürücü işlevi gören yiyecekleri tüketin.

Adet Sancıları İçin Ne İyi Gelir?

Fındık, fıstık, et ve balık her zaman sağlıklı yiyecekler arasında yer alır ve adet sancınızı gidermek istiyorsanız bu yiyecekleri tüketmenizde fayda var.

Adet döneminizde çok canınız çekse de çok şekerli ürünlerden uzak durmalısınız. Çünkü kanama ile birlikte vücut şekeriniz düşüyor ve normalde yemediğiniz oranda şeker tükettiğinizde kan şekeriniz de aniden yükseliyor. Regl dönemi etkisi ile daha sonra yeniden düşüyor ve vücudunuz dengesizlik yaşıyor. Her zaman tükettiğiniz şekerli besinlerden fazlasını tüketmeyin. Hatta az işlenmiş sebze ve meyveleri, yulafı tüketmeye özen gösterin.

No more pages to load

No more pages to load