Açlığı Bastıran Yiyecekler

Açlığı Bastıran Yiyecekler başında gelen besin kaynaklarında 10 tanesi Patates, yumurta, yulaf ve diğer tokluk hissi veren besin kaynakları nelerdir?

Yemeğin dozunu kaçırıp kontrolü kaybettiyseniz şimdi daha az yemeye gayret ettiğinizde tok hissetmeme, doymama problemleriyle yüzleşmeniz gerekebilir. Lifli, düşük kalorili, su oranı uygun, besleyeci besinler açlık hissinizi daha uzn süre kontrol etmenize olanak verir. Tokluk endeksi fikrine göre uzun süre tok hissetmenizi sağlayacak açlığı bastıran yiyecekler söyledir.

Açlığı Bastıran Yiyecekler Nelerdir?

Patates
240 kalorilik patates haşlaması yediğinde 3 saatten daha uzun süre tok hissedebilirsin. Ancak cips ve patates kızartması için aynı şey geçerli değil.

Açlığı Bastıran Yiyecekler

Yumurta
Bilim adamlarının mükemmel proteini yumurta, uzun süre tok hissettiriyor. Kahvaltıda tüketilen yumurta günün geri kalanında daha az yemek yemenizi yardımcı olmaktadır.

Yulaf
Yulaflı gevrekler en doyurucu kahvaltılık. Protein ve lif bakımından oldukça besleyici. Sabahları yağsız süt veya yoğurtla yendiğinde tok tutan besinlerin başlarında gelir.

Fasulye
Fasulye yüksek lif oranına sahip. Araştırmalar yüksek lif oranına sahip yiyeceklerin midede daha yavaş öğütüldüğünü ve tokluk hissinin yemek yedikten sonra çok daha uzun sürdüğünü gösteriyor.

Balık
Somon, Kalkan ya da levrek gibi büyük ızgarada pişirilmiş omega-3 kaynağı beyin sağlığına yardımcı balıklar daha tok hissetmenizi sağlıyor. Protein tükettikten sonra salgıladığımız hormonlar sebebiyle protein daha uzun süre tok hissetmemizi sağlar.

Çorba
Rejimde olan ve günde 2 kase çorba içenler kilo kaybetmede ve kilosunu korumada başarılılar. Tavuk ve sebze çorbaları uzun süre tok kalmanızı sağlayan çorbalar olacaktır.

Elma
Elma sıvı bakımından oldukça yüksek bir meyve. Çok su içeren yiyecekler az kalori içerir. Günde 1 elma sizi sağlıklı ve tok tutar.

Kırmızı Et
Demir ve çinko gibi birçok önemli bileşene sahip protein yuvası kırmızı eti, yanında yüksek lif oranına sahip pirinç ve bulgur pilavıyla yediğinizde bir daha mutfağa uğramanıza gerek kalmaz.

Salata
Çok az kalori içermesine rağmen sizi oldukça tok hissettirir. Yemeğin başında salata yiyenler yemeyenlere göre daha az kalori alıyor.

Patlamış Mısır
Fazla yer kaplıyor olmasına rağmen hiç de aşırı bir yiyecek değil. Sizi hem oyalar hem de tokluk hissi verir.

 

No more pages to load

No more pages to load