Acil Durumlarda Kullanabileceğiniz Kolay Saç Modelleri

Hazırlanma süresini hatırı sayılır bir şekilde kısaltan hatta kalan zamanınızda hayalinizdeki makyajı yapmanıza ya da güzel bir yorgunluk kahvesi içmenize yardım eden bu saç modellerini beraber keşfetmeye ne dersiniz?

Bazen yoğunluktan bazen tembellikten saçımızı yapmaya bile vakit bulamıyoruz. İşe veya okula giderken sabah uykusu daha tatlı gelebiliyor ya da can sıkıcı bir mesaiden sonra eve gelip akşamki davet için saçları şekillendirmek can sıkıcı olabiliyor. Bir yandan bakımlı görünme isteği bir yandan zaman darlığı derken çözüm olarak karşımıza: Kolay yapılan saç modelleri çıkıyor. Hazırlanma süresini hatırı sayılır bir şekilde kısaltan hatta kalan zamanınızda hayalinizdeki makyajı yapmanıza ya da güzel bir yorgunluk kahvesi içmenize yardım eden bu saç modellerini beraber keşfetmeye ne dersiniz?

Havalı ve Kullanışlı: Günlük Saç Modelleri

Evdesiniz ve yarım saat sonra arkadaşınızla buluşacaksınız. Saçınız darmadağın ve kıyafetinize bile karar vermemişsiniz. Zaman zaman hepimizin yaşadığı bu durum için oldukça pratik ve havalı saç modelleri mevcut. Kısa sürede havalı ve bakımlı görünmenizi sağlayacak yapımı 10 dakika bile sürmeyen bu saç modelleri ise:*

Doğal Gibi Görünen Dalgalar

Saçı dalgalı hale getirmek; doğal bir görünüm yakalamak ve saçı daha hacimli göstermek için en pratik yöntemlerden biri. Üstelik saçınızı dalgalı hale getirmek için maşa ya da fön makinesine ihtiyacınız yok. Saçınızı iki taraftan örün. Ardından ısınmış düzleştirici ile üstünden geçin. Örgüleri çözdüğünüzde doğal görünümlü dalgalar, 5 dakikada hazır.

Her Daim Düzenli Görünen Önden Örgü 

Kısa bir sürede derli toplu bir görünüme sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi önden örgü saç modeli ile buluşmaya geç kalmadan hızlıca hazırlanabilirsiniz. Saçınızdan örgü için bir tutam ayırın. Kalan kısmı dalgalıysa düzleştirebilirsiniz. Daha sonra aldığınız kısmı örüp tel tokayla ucundan tutturun. Tokanın görünmemesi için saçın açık kısmıyla o bölgeyi kapatabilirsiniz.  

Okul İçin Kolay Saç Modelleri

Sabah erkenden uyanıp okula gitmek yetmezmiş gibi bir de hazırlanmak gerek! Okula giderken hızlıca uygulayabileceğiniz basit saç modelleri ile çabasız şık görünmeniz sandığınızdan çok daha kolay.

Her Kıyafete Uyan Yarım Topuz

Yarım topuzun son dönemlerde bu kadar popüler olmasına şaşırmamak lazım. İster okul formasıyla ister yırtık bir kot pantolonla ya da mini bir etekle gayet güzel durur. En güzel yarım topuz modelini elde etmek için saçınızın ön kısmını biraz kabartıp topuz şekli verdikten sonra lastik tokayla sabitleyin. Şimdi, okula gitmeye hazırsınız!

Hiç Eskimeyen Tepeden At Kuyruğu

Yıllardır çizgisini hiç bozmayarak kadınların en sevdiği saç modellerinden biri olan at kuyruğunu biraz daha farklı toplamaya ne dersiniz? Daha hacimli bir görünüm yakalamak için saçınızın yarısını tepeden toplayın ve saçınızdan bir tutam tokanın çevresine sarın. Daha sonra aşağıda kalan kısmınıda lastikle toplayın ve kuyrukların üst üste gelmesini sağlayın. Aynı zamanda yüzünüze de daha ince gösterecek olan bu pratik ve havalı tepeden at kuyruğu, okul stilinize çok yakışacak!

 

Hem Salaş Hem Şık, Yandan Örgü

Her daim talep gören örgü modellerini okula giderken de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Salaş ve şık bir görünüme sahip yandan balık sırtı örgüyü yapmak için saçınızın yandan bir tutamını halip çok sıkı olmayacak şekilde balık sırtı örün. Örgünün ucunu tel tokayla tutturduktan sonra ister kalan saçınızı at kuyruğu yapın ister salık bırakın. Her halükarda, çok havalı görüneceksiniz.

Kısa Saçlar İçin Saç Bandı

Saçlarınız kısaysa hem kolay hem de farklı ne yapabilirim diye düşündüğünüz noktada, saç bandını farklı bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Saçınıza bambaşka bir hava veren saç bantları, özellikle bahar ve yaz aylarında okul şıklığınızı pekiştirir.

Davetler İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları

Akşam çok önemli bir davet var ve sizin uzun uzun hazırlanacak vaktiniz yok. Çok olası bir durum değil mi? O halde, hızlıca hazırlayıp kusursuz görüneceğiniz saç modellerini keşfetmeye hazır mısınız?

 

Çabasızlığın En Güzel Hali Ensede Dağınık Topuz

Şık bir kıyafeti daha havalı gösterecek bir saç modeli varsa o da hiç şüphesiz topuz modelleridir. Güzelliği, sade şeklinden gelen ensede dağınık topuz, hafif bir makyajla asil bir görünüme kavuşmanıza yardım eder. Yapımı çok kolay olan bu topuzu uygulamak için öncelikle saçınızı her iki yanından kulak arkasından burup ortada birleştirin. Lastik bir tokayla topladıktan ensede at kuyruğu şeklini almışken aşağıda kalan saçları, çevirerek topladığın yerden içeri sokun. Ensede kalan saçları da aynı şekilde çevirip içeri doğru sokup tel tokalarla tutturabilirsiniz.

 

Kolay Yapılışıyla Şaşırtan Taç Örgü

Taç örgü, dışarıdan bakıldığında yapımı çok zor ve zahmetliymiş gibi görünse de aslında son derece pratik bir saç modelidir. Davetlerde ya da özel günlerde prenses gibi hissetmek isteyen kadınların imdadına yetişen taç örgüyü yapmak için ilk önce saçınızı mucizevi kremlerle yumuşatabilirsiniz. Böylelikle saçınız daha kolay şekil alır. Daha sonra, çok önden olmamak kaydıyla saçınızın her iki yanında tutamlar alıp ayrı ayrı örün. Ördüğüz saçları tepeden birleştirip tel tokalarla tutturduğunuz zaman saçınız hazır! Ayrıca, salık olan kısımlar gözünüze şekilsiz geliyorsa hafifçe maşa yapabilirsiniz.

 

Her Saça Yakışan Su Dalgası

Kendisine toplu saçı yakıştırmayanlar en çok tercih ettiği modellerden olan su dalgası, pratik yapımıyla size zaman kazandırıyor. Dikkat edeceğiniz birkaç püf nokta ile muhteşem su dalgalarına sahip olabilirsiniz. Öncelikle, saçın elektriklenmesini önlemek için biraz saç spreyi sıkabilirsiniz. Maşanız iyice ısındıktan sonra saçınızdan büyük tutamlar alarak uygulayın. Saçınızın tümüne aynı işlemi uyguladıktan sonra doğal görünümlü su dalgalarınız ile akşamki davet için hazırsınız!

 

No more pages to load

No more pages to load