Açık Büfe Kurallarınız Olsun Pişman Olmayın

Açık büfe yemeklerine karşı çok mu zayıfsınız? Kendinize engel olamıyormusunuz Açık Büfe Kuralları İle Pişman Olmayın!

Açık büfe yemekleriyle dolu bir ortamda bir çoğumuz tüketmemiz gereken veya tüketebileceğimizden çok fazla besin tüketiriz ve çoğu zaman bundan fazlasıyla pişmanlık duyarız nevarki artık çok geç yemekleri çoktan mideye indirip kalorileri almış olduk. Eğer önünüzde duran son derece davetkar yemeklerin hepsini tabağınıza doldurmak yerine, aşağıda önereceğimiz sabah, öğle, akşam üç ayrı öğündeki  bazı açık büfe kuralları nı son derece kışkırtıcı bu yemek  ortamlarında uygulayabilirseniz. Açık büfeyi sağlıklı yiyecek masası haline getirebilirsiniz.

Sabah, Öğle, Akşam İçin 3 Ayrı Öğündeki  Bazı Açık Büfe Kuralları

- Kahvaltı: Kahvaltınız için 2 küçük tabak kullanın.

Birinci küçük tabakta peynir dilimlerinden 2 çeşit seçin. Sert peynirlerin kalsiyum içerikleri fazladır. 4-5 adet siyah ve yeşil zeytin alın. 1 dilim ince kepek ekmeği, çavdar veya mısır ekmeği kesin. Tabağın geri kalan kısmını meyve dilimleri ile doldurun.

İkinci küçük tabağa domates, salatalık, taze nane, roka, tatlı kırmızıbiber veya yeşilbiber koyun.  İçecek olarak açık ve az limonlu çay veya taze sıkılmış meyve suyu, az miktarda sütlü ve kafeinli kahve tercih edin. Sabah kahvaltınızı en az 20, en çok 30 dakika sürecek şekilde yapın.

Açık Büfe Kuralları İle Pişman Olmayın

- Öğle yemeği: Orta boy bir servis tabağı alın ve gözünüzle dört parçaya bölün. Böylece sevdiğiniz her şeyden azar azar alma şansınız olur.

Dörtte bir kısma zeytinyağlı sebze yemeyi veya 1 adet dolma, dörtte bir kısma ızgara tavuk, balık, köfte veya et sote yemeği, dörtte bir kısma yoğurt, geri kalan kısma ise az yağlı salata ve yanına bir dilim çavdar, kepek veya mısır ekmeği alabilirsiniz.

-Akşam yemeği: Hazmetmesi kolay ve daha az enerji içeren bir öğün olmasına dikkat edin.

Salata, ızgara balık veya soslu tavuk-hindi eti, yanına bir kadeh kırmızı şarap olabilir. Başka bir seçenek ise; tavuk etli, ton balıklı ve peynirli bir salata yiyip, aldığınız kaloriyi küçük bir sütlü tatlı ile dengeleyebilirsiniz. Meyve suyu, ayran veya siyah bira ise içecek olarak doğru tercih olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();