6 - 12 Mart Çocuk Etkinlikleri

6 - 12 Mart Çocuk Etkinlikleri. Mart ayında çocuklarınız için birbirinden güzel ve keyifli etkinlikler olacak.

Çocuk etkinlikleri, hem çocukların hoşça vakit geçirmesini sağlar, hem zihinsel, ruhsal ve bedensel gelişimi olumlu etkiler; hem de anne-babalara özellikle haftasonları çocuklarının oyalanması, güzel vakit geçirmesi için imkan sağlar. Kadin.com ekibi olarak haftalık çocuk etkinliklerini sizler için derleyip sayfamızda paylaşıyoruz.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

6 - 12 Mart 2017 Çocuk Etkinlikleri

Çocuk ve Resim
İstanbul - Asya
Altyol Patika
Selin Sade tarafından verilecek olan resim eğitiminde çocuklar tüm malzemelerle resim yapabilmenin keyfini çıkaracaklar. Serbest teknikle temel resim eğitimini birleştirecek olan Selin Sade, çocukların resme bakış açılarını değiştirecek. Çalışma sonunda çocuklara sertifika verilecek.
Etkinlik Tarihi: 8 Mart
Yaş Grubu: 7 - 12
Minik Eller Kurabiye Pişiriyor
İstanbul - Avrupa
Eataly
11 Mart Pazar günü Eataly Mutfak Atölyesi'nde çocuklar kurabiye pişirmenin püf noktalarını uzman şefler eşliğinde öğrendikten sonra geleceğin minik şef adayları eğlenerek kendi kurabiyelerini yapacaklar.
Etkinlik Tarihi: 11 Mart
Yaş Grubu: 5 - 9
Çizmeli Kedi
Ankara
Antares Sanat Merkezi
Küçük Efendi’ye babasından miras sadece bir kedi kalmıştır. Bu kediyle ne yapacağını bilmeyen Küçük Efendi kedisinin konuştuğunu öğrenir. Çizmeli Kedi, Küçük Efendi’yi kötü kalpli büyücüyü yenerek krallığı kurtarabileceklerine ve Küçük Efendi'nin Prenses'e kavuşabileceğine ikna eder.
Etkinlik Tarihi: 11 - 12 Mart
Yaş Grubu: 3 +

[column size=one_half position=last ]

Dört Nala Stop-Motion Atölyesi
İstanbul - Avrupa
Pera Müzesi
Çocuklar Eadweard Muybridge’in fotoğraf makinelerinden elde ettiği görüntüleri inceledikten sonra sanatçı Mersad Berber’in resimlerinden esinlenen bir hikaye oluşturacaklar. Bu atölyede hem stop-motion tekniği hem de fotoğraf çekimi üzerine çalışacaklar.
Etkinlik Tarihi: 11 Mart
Yaş Grubu: 7 - 12
Vızvız Arı Bazi
İstanbul - Asya
Caddebostan Kültür Merkezi
Yaşadıkları ormanı ellerinden almak isteyen kötü kalpli Kerkelet'e karşı Bazi ve arkadaşlarının verdiği mücadeleyi komik bir dille anlatan tiyatro oyunu, bu Cumartesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde...
Etkinlik Tarihi: 11 Mart
Yaş Grubu: 3 +
Süper Yetenek
Türkiye Geneli
Tüm sinemalarda
Bodi, koca gözlü bir Tibet çomarıdır ve babasından sevimli koyunların yaşadığı kasabayı koruma liderliğini alması beklenmektedir. Ancak Bodi’nin böyle bir tutkusu yoktur. Bir gün gökyüzünden bir radyo düşer ve Bodi efsanevi rokçı Angus Scattergood’un şarkısını dinler ve dünyası değişir.
Etkinlik Tarihi: 10 Mart'tan itibaren
Yaş Grubu: Yaş sınırı bulunmuyor.

Haftanın çocuk etkinlikleri için sehrincocukhali.com'a teşekkür ederiz.
Etkinlik detayları ve diğer çocuk etkinlikleri için Şehrin Çocuk Hali'ni ziyaret edebilirsiniz.