Her Kızın Bilmesi Gereken 5 Saç Bakım İpucu

Her Kızın Bilmesi Gereken 5 Saç Bakım İpucu, Saç kremini, şampuandan önce kullanın, Güzel Saçlar İçin Öneriler

Kızların saçlarına verdiği değer nedeniyle pek çok saç bakım ürünü üretilmeye devam etmektedir. Bu nedenle de, kızlar çoğu zaman hangi ürünü ne zaman ve nasıl kullanacağı konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Örnek verilecek olursa, kuru şampuan ne zaman ve nasıl kullanılmalıdır? Veya, Saç kremi kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Gibi sorulara cevap bulamayan kızlar bulunmaktadır. Yazımızın devamında, çeşitli sorulara cevap bulabilecek ve her kızın bilmesi gereken 5  saç Bakım İpucu önerilerine ulaşabileceksiniz. Keyifli okumalar.

İşte 5 Saç Bakım İpucu

  1. Saç kremini, şampuandan önce kullanarak saçlarınızın yağlanmasını engelleyebilirsiniz.

Saç kremleri, saçları yumuşattığı gibi çabuk yağlanmasına da neden olur. Bu durumda, eğer saç kremini saçlarınız kirliyken şampuandan önce kullanırsanız saçlarınızın daha geç yağlandığını fark edebilirsiniz.

  1. Saçlarınızı boyamadan 1 gün önce bakım yağlarını kullanarak maske yapmanız, boyanın saçlarınıza vereceği zararı azaltacaktır.

Saç Bakım İpucu

Saç bakım yağları arasında, badem yağı, argan yağı ve ylang ylang yağı bulunmaktadır. Bunların dışındaki yağlar da kullanılabilir, fakat bilinen en etkili bakım yağları arasında bunlar yer almaktadır. Özellikle, saçlarını açıcı kullanarak açan kızların boyadan bir gün önce saçlarına bakım yağları sürmesi ve maske yapması, ertesi gün yapacağı boya işleminin zararını azaltarak daha etkili bir renge ulaşmayı sağlayacaktır.

  1. Saçları tamamen kurutmak yerine, diplere yoğunluk vermek saçların zarar görmesini engelleyecek ve daha havalı saç şekillerinin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Saç Bakım İpucu

Saçlarını kurutunca kabaran ya da elektriklenen kızlar var ise, kurutma makinesini saç uçları yine saç diplerine tutmayı deneyebilir. Saçları normal kurutur şekilde, ekstra ağırlık ya da zaman vermeden sadece dipleri kurutmak saçların çok daha güzel şekillenmesini sağlayarak kullanıcısına da kolaylık verecektir.

  1. Saçlarınız gün içerisinde kabarıyorsa, el kremi kullanarak düzgünce şekillendirebilirsiniz.

Gün içerisinde kabaran ya da uçuşan saçlarınızı basit ve bilindik olan el kremlerini kullanarak indirebilirsiniz. El kremini elinize sürüp, tam yedirmeden saçlarınıza şekil verirseniz, kolayca kabaran saçlarınızın şekil aldıklarını görebilirsiniz.

  1. Haftada iki gün saç maskesi yapmaya özen gösterin.

Saç bakımı sadece şampuan ve saç kremi kullanmakla bitmez. Bu nedenle ekstra birkaç yöntem daha bulunmalıdır. Örneğin, bakım yağları kullanılıyorsa maske kullanmaya gerek yoktur. Fakat bakım yağları kullanılmıyorsa muhakkak saç tiplerine göre ayrılmış saç maskelerden satın alarak kullanmanız gerekir. Bu maskeler, saçlarınızdaki kuruluğu alarak nemlendirecek ve daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Bazı maskelerin, saç diplerindeki aşırı yağlanmayı dengelediği ve bu anlamda saçları iyileştirdiği de söylenebilir. Eğer satılan maskeleri kullanmak yerine, kendiniz yapmak istiyorsanız, basit bir şekilde zeytinyağının içerisine farklı yağlar ekleyerek maske hazırlayabilirsiniz. Bunun dışında saçlarınız kolay açılmıyorsa, muhakkak durulanmayan saç spreyleri de kullanmalısınız. Saç spreyi kullanacaksanız, saç kremi kullanmanız önerilmemektedir. Aksi takdirde saçlarınız çok daha hızlı bir şekilde yağlanacak ve sebum dengesi değişecektir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();