5 Dakikada Güzelleşmek Mümkün

5 dakikada güzelleşmek mümkün. Mükemmel bir görünüme kavuşmak için saatlerinizi harcamayın. 5 dakikalık güzellik rehberiniz!

Yaşamımızda zaman kavramı çok önemlidir. Bu yüzden hayatımızın her alanında onu doğru kullanmaya özen göstermeli ve zamanın değerini bilmeliyiz. Özellikle koca bir ömrü ayna karşısında güzelleşmeye çalışarak harcayan kadınlarımıza bir mesajımız var: 5 dakikada güzelleşmek mümkün.

Genelde biz kadınlar güzelleşmek için kuaför salonlarında ve güzellik merkezlerinde saatlerimizi harcarız. Günlük yaşamımızda herkes tarafından beğenilmek ve bundan da önemlisi kendi öz güvenimizi kazanmak adına uzun uzun saçımızı ve makyajımızı yapar, günümüzün büyük bir kısmını giysi dolaplarının önlerinde geçiririz.

Bazı durumlarda acilen evden çıkmanız gerekebilir, önemli bir yere yetişmek durumunda olabilir ya da çok fazla vaktiniz olmayabilir. Bu gibi durumlarda makyajsız çıkmak yerine sadece 5 dakikada makyaj yaparak evden çıkabilirsiniz.

5 Dakikada Güzelleşmek İçin Neler Yapılır?

5 Dakikada Güzelleşmek Mümkün

1-Cilt Temizliği (60 Saniye)

Cilt temizliği kuşkusuz ilk adım olmalı. Yüz temizleme işlemi için aynı anda birden fazla görevi olan yüz yıkama jellerini tercih edebilirsiniz. Cildinizi arındıran, gözenekleri temizleyen ve cildinizi tazeleyen 3 etkili jellerle cildinizi temizlemeniz cilt bakımınız için yeterli olacaktır.

2-Nemlendirici (60 Saniye)

Çeşitli cilt tiplerine göre piyasada fazlaca nemlendirici bulunmaktadır. Özellikle kuru bir cilde sahip olanlar için nemlendirici kullanmak daha fazla önem teşkil etmektedir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra günlük nemlendiricinizi sürün ve cildinizin emmesi için bekleyin. Günlük nemlendiricinizin SPF (Güneş koruyucu) içermesi ise daha iyi olacaktır. Ayrıca fazla vaktiniz olmadığı için renkli nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Böylece cilt renginizi de eşitlemiş olursunuz.

3-Kapatıcı (60 Saniye)

Cildinizdeki kusurları gidermek için kapatıcı iyi bir çözümdür. Hem göz altı kapatıcısı olarak uygulayabilir hem de cildinizde kusurlu olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Kapatıcı daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlar.

4-Allık (60 Saniye)

Cildinizi donuk görüntüsünden kurtarmak, cildinize bir renk katmak ve daha canlı görünmek için pembe ya da şeftali tonlarında allıkları tercih edebilirsiniz. Allıklarınızı bir fırça yardımıyla sürebilirsiniz.

5-Nemlendirici Lipstick (60 Saniye)

Son adım olarak dudaklarınızın da canlı ve güzel görünmesi için allığınızın renginde bir lipstick sürebilirsiniz. Lipstickler hem dudaklarınızı nemlendirir hem de onlara hafif renk ve ışıltı vererek canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

 

No more pages to load

No more pages to load