Çocuk etkinlikleri, hem çocukların hoşça vakit geçirmesini sağlar, hem zihinsel, ruhsal ve bedensel gelişimi olumlu etkiler; hem de anne-babalara özellikle haftasonları çocuklarının oyalanması, güzel vakit geçirmesi için imkan sağlar. Kadin.com ekibi olarak bundan sonra haftalık çocuk etkinliklerini sizler için derleyip sayfamızda paylaşacağız.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

5 – 11 Aralık 2016 Çocuk Etkinlikleri

Çocuklar İçin Müzikli Masallar
İstanbul – Avrupa
İş Sanat Kültür Merkezi
Hande Doğandemir’ in anlatımıyla Çocuklar İçin Müzikli Masallar’da, dünyaca ünlü masal yazarı Andersen’in ülke ülke, şehir şehir dolaşıp derlediği masalları anlatılıyor.
Etkinlik Tarihi: 11 Aralık
Yaş Grubu: 5 – 7
Sihirli Dünya
İzmir
Elhamra Sahnesi
Sihirli Dünya, aslında hepimizin gerek neşeli gerek üzgün anlarımızda bazen de hiç bir şey düşünmeden ziyaret ettiğimiz bir dünyayı çocuklara anlatıyor.
Etkinlik Tarihi: 5 Aralık
Yaş Grubu: Yaş sınırı yoktur.
Da Vinci İle Müzede Bir Gün
İstanbul – Asya
Kozyatağı Kültür Merkezi
Babası bir müzede bekçi olan Pıtırcık, babasını ziyarete gider. Müzede Mona Lisa tablosunu çalmaya gelen 2 hırsızla karşılaşır. Neyse ki Leonardo Da Vinci heykeli canlanır ve Pıtırcık’a yardımcı olur.
Etkinlik Tarihi: 10 Aralık
Yaş Grubu: 3 +

Sihirli Sanat Kolyemi Kendim Yaptım
İstanbul – Avrupa
Akbank Sanat
Dünyaca ünlü tablolara ait detayları, kendi yorumlarıyla resmeden çocuklar, eserlerinin sihirli bir şekilde, sanat yüklü kolyelere dönüşmesi karşısında, şaşkınlıklarını gizleyemeyecekler.
Etkinlik Tarihi: 10 Aralık
Yaş Grubu: 6 – 14
Pinokyo
İstanbul – Avrupa
Profilo AVM
Gepetto Usta tarafından ağaçtan yapılan kukla Pinokyo’nun iyi kalpli periyle tanışıp gerçek bir çocuğa dönüşme serüveninde başından geçenleri anlatıyor.
Etkinlik Tarihi: 11 Aralık
Yaş Grubu: 2 +
Stop Motion Animasyon Atölyesi
İstanbul – Avrupa
Open Dialogue
Çocuklar animasyon film dünyasının perdesini aralayıp, filmlerin nasıl yapıldığını öğreniyor. Ortak bir hikaye kurgulayarak bu kurgu için karakter ve dekor hazırlıyorlar.
Etkinlik Tarihi: 7 Aralık
Yaş Grubu: 9 – 12

Haftanın çocuk etkinlikleri için sehrincocukhali.com’a teşekkür ederiz.
Etkinlik detayları ve diğer çocuk etkinlikleri için Şehrin Çocuk Hali‘ni ziyaret edebilirsiniz.