Kadınlarda ve Erkeklerde 40 Yaş Sonrası Seks

40 Yaş Sonrası Seks. Yaşınızdan dolayı seks hayatınızda değişiklikler mi var? Aslında 40lı yaşlar kadınların sekste daha iyi olduğu yaşlardır.

Kadınlar ve erkekler 40 Yaş Sonrası Seks için çok daha farklı yollar izlerler. Kadınlar eskisi kadar orgazm olamama durumu ile karşı karşıya kalmış olsalar da yine de seks hayatlarındaki en tecrübeli yaşlar olarak 40’lı yaşlar gösterilebilir. Erkeklerde ise durum çok daha farklıdır. Hastalıkların baş göstermeye başladığı 40’lı yaşlar, erkekler için tam bir dönüm noktası halini alır. Hem ürkek ve korkak seks hayatı hem de artık uyarılma ve boşalmayı çok daha iyi yönetebilmeleri açısından oldukça dalgalanma yaşadıkları bir dönemdir. Özellikle sigara ve alkol kullanan kişilerde zamana bağlı olarak cinsel hayatın fazlaca etkilendiği bir dönemdir. Hipertansiyon ve damar hastalıklarının da ortaya çıkma yaşı olarak kabul edilmektedir.

Erkeklerin 40 Yaş Sonrası Seks İçin Genç Kadın Fantezileri

Erkekler mevcut hastalıkların ortaya çıkma süreci olan 40’lı yaşlarda hem kendilerine hem de partnerlerine kendilerini ispat etmek adına kendilerine yaşça genç partner arayışına girebilirler. Birçok erkekte yaşanılan bu durum süre gelen evlilikleri ya da ilişkileri zedeleyebilir, hatta bitirme noktasına gelebilir.

40 Yaş Sonrası Seks

Vücudunuzla Barışık Olun

Zamana yenilen tek şey elbette yaşınız değil. Özellikle yorucu işlerde çalışan ve 40’lı yaşlara kadar kendine zaman ayırıp spor ile ilgilenmeyen kadınların en büyük problemi ciltlerinde ve vücutlarında meydana gelen deformasyonlardır. Vücutta meydana gelen sarkma ve kilo artışı gibi değişimler kadınları seks hayatından uzaklaştırmaktadır. Bu da partnerlerinin gözünde seksi olmadıklarını düşünmelerine yol açmaktadır. Oysa kadınların ilişkide her şeyden önce duygusallık beklediği düşünüldüğünde, seçtiği partnerlerin vücut deformasyonlarını ikinci plana atan aşk ile kendilerine dokunduklarını akıllarından çıkartmamaları gerekir. Eğer 40’lı yaşlardaysanız ve vücudunuz ile barışık değilseniz, yapacağınız en güzel şey kendinize ne kadar güzel ve seksi bir kadın olduğunuzu hatırlatmak. Ve sabah seksine çok daha fazla öncelik tanımanız olacaktır. Böylelikle hem kendinize olan özgüveniniz geri gelmiş olacak hem de sevişmenin tadına çok daha varmış olacaksınız.

Deneyim Sahibi Kadınlar Erkeklerin Tercihi

40’lı yaşların en güzel yanı cinsellikteki o toyluğun tamamen ortadan kalkmasıdır. Erkeklerin ise seks hayatındaki en önemli tercihleri yatakta utanmayan, isteklerini açıkça dile getiren ne istediğini bilen kadınlardır. Yapılan araştırmalara göre erkekler, deneyim sahibi kadınları çok daha seksi buluyorlar.

 

No more pages to load

No more pages to load