30 Ocak - 5 Şubat Çocuk Etkinlikleri

30 Ocak - 5 Şubat Çocuk Etkinlikleri. Ocak ayını da bitirdiğimiz bu dönemlerde Şubat'ın ilk haftası çocuklar için uygun etkinlik önerileri...

Çocuk etkinlikleri, hem çocukların hoşça vakit geçirmesini sağlar, hem zihinsel, ruhsal ve bedensel gelişimi olumlu etkiler; hem de anne-babalara özellikle haftasonları çocuklarının oyalanması, güzel vakit geçirmesi için imkan sağlar. Kadin.com ekibi olarak bundan sonra haftalık çocuk etkinliklerini sizler için derleyip sayfamızda paylaşacağız.

Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

30 Ocak - 5 Şubat 2017 Çocuk Etkinlikleri

Bir Yuva Bir Mama
İstanbul - Avrupa
Cevahir AVM
İstanbul Cevahir’in, sömestra özel olarak hazırladığı “Bir Yuva Bir Mama” ücretsiz etkinliği ile çocuklar yardıma muhtaç minik dostları için kedi evleri, köpek kulübeleri yapacak, mama paketlerini süsleyecekler.
Etkinlik Tarihi: 5 Şubat'a kadar
Yaş Grubu: Yaş sınırı yoktur.
Çocuk Kitapları Günleri
İstanbul - Asya
Kozyatağı Kültür Merkezi
1 Şubat Çarşamba günü açılışı yapılacak Çocuk Kitapları Günleri minik ziyaretçilerini bekliyor. Onlarca yayın evinin katılacağı "Çocuk Kitapları Günleri" 5 Şubat’a dek ziyaret edilebilecek.
Etkinlik Tarihi: 5 Şubat'a kadar
Yaş Grubu: Yaş sınırı yoktur.
Tiyatro: Bal Arısı
İstanbul - Avrupa
Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi
Dünya çölleşmiş hiçbir yerde çiçek, ağaç ve neredeyse hiç bir canlı kalmamıştır. Nedeni ise elektronik atıklarıdır. Bal arısı Şibal ve Habal yok olmakta olan doğayı yeniden canlandırmak için bir çiçek aramaktadırlar.
Etkinlik Tarihi: 4 Şubat
Yaş Grubu: 2 +

[column size=one_half position=last ]

Gözünü Aç Kapa Çiz
İstanbul - Avrupa
Pera Müzesi
Çocuklar, "Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergisini ziyaret ettikten sonra atölye çalışmasında önlükleri, eldivenleri giyerek müzik eşliğinde akrilik boya ve fırça kullanarak, gözleri kapalı bir şekilde karakterleri boyamaya çalışıyor.
Etkinlik Tarihi: 1 Şubat
Yaş Grubu: 7 -12
Bezden Çılgın Bebekler
İstanbul - Asya
Oyuncak Müzesi
Çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini ortaya koyacakları bu atölye çalışmasında farklı teknikleri bir araya getirerek kendi karakter bebeklerini tasarlayacaklar.
Etkinlik Tarihi: 5 Şubat
Yaş Grubu: 4 - 12
Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü
Tüm Türkiye
Sinemalarda
Maceraperest ve gözü pek bir çocuk olan Nicky, tıpkı babası gibi kahraman bir ejderha avcısı omanın hayalini kurmaktadır. Ancak ülkelerine musallat olan son ejderha da yıllar önce babası tarafından avlanmıştır.
Etkinlik Tarihi: 27 Ocak'tan itibaren
Yaş Grubu: Yaş sınırı yoktur.

Haftanın çocuk etkinlikleri için sehrincocukhali.com'a teşekkür ederiz.
Etkinlik detayları ve diğer çocuk etkinlikleri için Şehrin Çocuk Hali'ni ziyaret edebilirsiniz.