2019 Haute Couture Dosyası

14 Şubat Sevgililer Gününe sayılı günler kala, dünyadaki moda haftalarından ilhamla Haute Couture trendlerini mercek altına alalım.
14 Şubat Sevgililer Gününe sayılı günler kala, hem özel akşamlarınız; hem de düğün, mezuniyet ve davetlerle hareketlenen ilkbahar/yaz sezonu için dünyadaki moda haftalarından ilhamla Haute Couture trendlerini mercek altına alalım.
 

ŞEKER TADINDA; FUŞYANIN YÜKSELİŞİ

Bu yıl yeni markaların da katılımıyla daha da görkemli geçen Paris Haute Couture haftasında, moda sektörüne yön veren birçok yüksek moda markasının ortak noktası, feminen fuşya rengine koleksiyonlarında yer vermeleriydi.
 
 
Maison Valentino'dan, Ralph& Russo'ya ve Giambattista Valli'ye kadar birçok modaevi maksi boy fuşya elbiseleriyle podyuma damga vurdu. 
Fuşyayla birlikte canlı mercan ve pembenin diğer tonlarının da yükselişte olduğu moda haftasında, Aralık ayında yeni filminin premierinde giydiği Giambattista Valli pembe tül elbisesiyle ses getiren Jennifer Lopez'i de hatırlayacaksınız.
 

OMUZLARDA KELEBEK ETKİSİ

Avantgarde look larıyla fark yaratan bu yılki Paris moda haftasında, güçlü siluetler yaratan kelebek omuzlar da çoğu markanın koleksiyonundaydı. 
 
 
Jean Paul Gaultier'in teatral modellerinin yanında, günlük yaşama uygulanabilecek kelebek omuzlu gömlekleri de göz alıcıydı. 
 
 
Yeni tasarımcısı Olivier Rousteing ile ilk kez Haute Couture koleksiyon Balmain, bana göre en yaratıcı, fütüristik ve elegan koleksiyondu. Pudra pembesi, mint yeşili ve beyazın farklı materyallerle ve kuplarla uyarlanmaları; modanın tekrardan ibaret olmadığının müjdecisi gibiydi.
 

KOVBOY KIZLARI BURAYA

2019 yılına hakim olacak ayakkabı trendi, hiç kuşkusuz ki yaz/ kış giyelebilen kovboy botları. Paris Haute Couture Week'te elegan mini elbiseleri ironi yaparak western botlarla kombinleyen modaevlerinin sayısı çoktu.
 
 
Schiaparelli ve Giambattista Valli'nin tüylü ve tüllü feminen mini elbiselerini kovboy botlarıyla tamamlayan siluetleri referans noktanız olabilir. 
 

ROMANTİK FİYONKLARIN DÖNÜŞÜ

Bize çoğu zaman küçük bir kız çocuğuykenki halimizi hatırlatan kurdeleler XXLarge versiyonlarıyla geri döndü.
 
 
Saçlarda, boyunda, elbisenin sırtında ve eteklerinde fiyonklar yeni sezonu ele geçirecek gibi. Givenchy'nin siyah/ beyaz elegan kombinleri ve Rodarte'nin romantik tül elbiseleri bunun en maksimalist hali. 
 
Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.

No more pages to load

No more pages to load