2018 Ev Dekorasyon Trendleri 'IN ve OUT’lar'

2018 Ev Dekorasyon Trendleri 'IN ve OUT’lar' ,Mobilya ve aksesuarlarda son trendler, Mutfak ve banyolara yeni bir soluk,

Yepyeni bir yıla merhaba dedik. Bu geçişle birlikte modada da 2018 esintileri, değişimleri söz konusu. Tabii bundan dekorasyon alanındaki yenilikler de nasibini aldı.  2018 dekorasyon trendleri  neler olacak, “in”ler, “out”lar ve önümüzdeki döneme adını kazıyacak yenilikler neler biraz bahsedelim ve dekorasyon kategorisinde tüm dünyanın takip ettiği Milano mobilya fuarına bir göz atalım..

Milano Mobilya Fuarı

Bu yıl 56.’sı düzenlenen geleneksel Milano Mobilya Fuar’ı yine çok çarpıcı tasarımlarla kapılarını açtı. Ev dekorasyonu kategorisinde 2018 trendlerinin nasıl olacağı hakkında birçok fikir verdi ve önceki yıllara oranla çok daha iddialı ve cesur tasarımların habercisi oldu.

Güçlü renklerle cesur yaşam alanları yaratılıyor..

Önceki yıllarda trend olan minimal ve yumuşak paletlerin yerini 2018’de daha güçlü paletler, sıcak renkler ve toprak tonları alıyor. Koyu kahve, bronz, pas rengi ve kızıl-kahve toprak tonlarını hemen hemen tüm duvarlarda, mobilyalarda ve dekoratif objelerde gözlemlemek mümkün. Fuarda en dikkat çeken renkler ise siyah, orman yeşili, zümrüt yeşili ve karpuz kırmızısı oldu.

2018 Ev Dekorasyon Trendleri,  IN ve OUT’lar..

Mutfak ve banyolara yeni bir soluk..

Bu yıl mutfak ve banyolar çok daha sofistike ve kimlik sahibi olarak karşımıza çıkıyor. 2018’de mutfak ve banyolara koyu renkler hakim olacak. Mermer, mutfaklara en uygun materyal olsa da bu yılın trend renkleri daha sakin. Göz alıcı Carrara, tahtını yeşil, kahverengi ve siyah mermere bırakmış gibi görünüyor. Bunun dışında mermer tezgahlar olabildiğince modern ve ince formda karşımıza çıkıyor. Klasik kapaklı mutfak dolapları yerini cam kapaklara hatta kapaksız, açık dolap ve raflara bırakıyor. Bunun yanı sıra buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak gibi elektronik cihazlar olabildiğince mutfak içinde gizleniyor. Tüm organlarıyla mutfağa entegre edilen stil sahibi davlumbazlar ön planda olacak..

2018 Ev Dekorasyon Trendleri,  IN ve OUT’lar..

Banyolarda ise gül kurusu, tozlu mavi, koyu yeşil, kahverengi ve kömür rengi bu senenin trend renkleri arasında.. Ancak modern ve sofistike bir banyo sahibi olmak için koyu hatta siyah renkli banyo seramikleri tercih edilmeli çünkü bu yıl beyaz lavabo ve klozetler out.

2018 Ev Dekorasyon Trendleri,  IN ve OUT’lar..

Mobilya ve aksesuarlarda son trendler...

Milano, bu yıl birçok alçak, kabarık, pufidik ve dolgun kanepe tasarımlarıyla konfora ağırlık verdi. Birçok tasarımcı koltuk kenar ve köşelerinde yarattıkları farklılıklar ile stillerini yarıştırdı. Fuarın en beğenilen koltuklarından biri kavisli kenarları ve modern duruşuyla Note studio’ya ait “La Isla” tasarımı oldu.

2018 Ev Dekorasyon Trendleri,  IN ve OUT’lar..

Yine, birçok tasarımcı 1950’lerin cazibesine değinerek koltuk kenarlarında uzun püsküller kullandı ve önümüzdeki dönemde mobilyalarda püskülleri sıkça göreceğimizin habercisi oldu.

Bunun yanı sıra, ev aksesuarlarında seçici olmamıza gerek yok, popüler olan her şey birlikte sergilenebilir. Venedik mozaikleri, Osmanlı motif ve sedirleri, kadifeler, köşe sehpalar, lambalar, pirinç objeler, el işi cam seramikler, renkli camdan ve ahşaptan vazolar..

Son olarak duvar kağıtlarının önceki yıllarda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de yaşam alanlarını renklendireceğini söyleyebiliriz. Bu yılın en trend desenleri ise geometrik ve organik tasarımlı duvar kağıtları.. Önceki yılların popüler kağıtları olan damask ve floral tasarımlardan uzak durmakta fayda var.

Merve Nayman

Merve Nayman

1986 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, lisansüstü eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Finansal Ekonomi bölümünde tamamladi. Kariyerine 2011 yılında bir reklam ajansında başladı. Marka strateji ve medya planlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra icindeki tasarım aşkıyla kendi mobilya firmasını kurdu, halen kendi mobilya tasarımlarını yapmakta olup, online ve perakende sektöründe satışını gerçekleştirmektedir. Kadın.com sitesinde iç mekan tasarım fikirleri ve dekorasyon trendleri hakkında yazılar yazmaktadır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();