Ev Dekorasyonunda 2017 Yılının En Trend Renkleri

Ev Dekorasyonunda 2017 Yılının Trend Renkleri neler? Yeni yılda evinde değişiklik/yenilik yapmak isteyen herkese yardımcı olacak öneriler!

2016’nın son demlerini yaşadığımız bu puslu günlerde hızla yaklaşan 2017 yılının trend renkleri nelerdir detaylarıyla bahsetmenin vakti geldi. Her kadının kendi evinin iç mimarı olduğu gerçeğinden yola çıkacak olursak, yazımızın yeni yılda evinde değişiklik/yenilik yapmak isteyen herkese yardımcı olacağını düşünüyorum.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da trend belirleyiciler yeni trendleri ve tasarımları gün ışığına çıkarmaya başladı. Ancak öncesinde “Kim bu trend belirleyiciler?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim.. Her sene dünyadaki tasarım, moda ve sanat camiasının büyük oyuncuları dünyada olup biten tüm siyasi, kültürel, sosyal gelişmelerin, doğa olaylarının, çevresel faktörlerin ve sanatsal akımların insanları nasıl etkilediğini inceliyor ve toplum psikolojisini göz önünde bulundurarak gelecek trendleri belirliyorlar.

Ev Dekorasyonunda 2017 Yılının Trend Renkleri

Dünyaca ünlü boya firması Behr, 2017’nin trend renklerini  3 ayrı palette belirliyor ve bunları güvenli(confident), kompoze(composed) ve konforlu(comfortable)  koleksiyonlar olarak ayrıştırıyor. Her bir koleksiyon farklı tarz ve zevkleri olan kişilere hitap edecek ve ilham verecek nitelikte.. Dolayısıyla bu sene evlerimizin farklılaşıp kişiselleşerek bizleri yansıtacağını söyleyebiliriz.

Yaratıcı, sosyal ve risk almayı seven kişileri yansıtan güvenli koleksiyonda gece mavisi, baharat kırmızıları ve ıhlamur yeşili dikkat çekiyor. Bu paletteki renkler ile evinizin istediğiniz alanlarını dikkat çekici hale getirebilir, tek bir duvarı veya bir kapı arkasını ya da bir objeyi evin bütününe kontrast olarak vurgulayabilirsiniz.

İşte bu palete uygun mavi-yeşil duvarları olan çarpıcı bir mutfak uygulaması..

2017 Yılının Trend Renkleri İçin Evinize Yer Açın

Kompoze koleksiyon,  yeryüzünün renkleri ile daha çok gelenekçi ve muhafazakar yaşam alanlarına modern bir yaklaşım getiriyor. Bu paletteki renkler mobilya ve dekorasyonda kullanılan diğer renklerle muhteşem bir katman ve uyum içinde göze çarpıyor. Daha çok modern tasarımlı sıcak ahşap renkli mobilyaların, parlak altın ve bakır vurgularla tamamlandığı görülüyor.

Mavinin iki muhteşem tonunun eşsiz bir uyum içinde uygulanışı adeta deniz havasını evin içine taşıyor..

2017 Yılının Trend Renkleri İçin Evinize Yer Açın

Konfor paletinde ise cansız pastel renklerin, toz pembe, mavi ve sarı gibi aydınlık ve tatlı renklerle hayat bulup yaşam alanlarını canlandırdığını görüyoruz. Bu palet renkleri özellikle aydınlık ve doğal renklerle birleştiğinde dekorasyonda feminen bir vurgu yaratıyor.

2017 Yılının Trend Renkleri İçin Evinize Yer Açın

2017 Yılının Trend Renkleri İçin Evinize Yer Açın

 

 

 

 

 

Merve Nayman

Merve Nayman

1986 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, lisansüstü eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Finansal Ekonomi bölümünde tamamladi. Kariyerine 2011 yılında bir reklam ajansında başladı. Marka strateji ve medya planlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra icindeki tasarım aşkıyla kendi mobilya firmasını kurdu, halen kendi mobilya tasarımlarını yapmakta olup, online ve perakende sektöründe satışını gerçekleştirmektedir. Kadın.com sitesinde iç mekan tasarım fikirleri ve dekorasyon trendleri hakkında yazılar yazmaktadır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();