2017 Yılında Okunması Gereken Kitaplar

2017 Yılında Okunması Gereken Kitaplar, Vizyona Girmeden Önce Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar, Kara Kule, Mucize, Karanlığın Elli Tonu.

Kitapseverler bilirler, her kitap ayrı bir dünya ayrı bir yolculuktur. İçine girilen dünyalar, yolculuklar değişse de aslında her kitap kendi kişisel serüvenimizde önümüzü aydınlatan bir ışıktır. Herkesin serüveni kendisine has ve özeldir. Kimisi, romandaki kahramanın karakterine bürünür kimisi, biyografilerde başka hayatlar yaşatır kendisine. Kimisi bilim kurgulardaki bilinmezin,  kimisi de fantastik dünyadaki gizemin peşine düşer.  Her ne kadar kitap okumayı sevenler için eski basım ya da klasik kitaplar daha çok tercih edilir gibi bir algı olsa da aslında kitapseverler için yeni çıkan her kitap, yeni ve keyifli bir yolculuk gibidir. Bizde 2017 yılında sizler için mutlaka okunması gereken kitaplar listesi düzenledik.

Okuyucu, okuduğu her sayfada kendi hayal dünyasındaki yolculuğunu biraz daha derinleştirir ve bireyselleştirir. Ancak bu keyifli bireysel yolculuklar, bazen engellerle karşılaşabilmektedir.  Bu engeller, kimi zaman bir arkadaşımızın düşüncesizce hikâyenin sonunu anlatması olarak karşımıza çıkarken kimi zaman da kitaptan filme uyarlamalarda kitabı okumadan filmin izlenerek okuyucunun kitabı okurken kurgulayacağı kendi hayal dünyasının baltalanması olarak kendini gösterebilmektedir. Kitaptaki hikâyenin sonunu anlatan düşüncesiz arkadaşımız için yapılacak pek bir şey yokmuş görünse de yaşanan ikinci durum için en azından henüz daha 2017’nin daha başlarındayken kitaptan sinemaya uyarlanmış vizyona girecek filmleri izlemeden önce kitaplarını alıp okumak mümkün gibi görünmektedir. İşte, izlemeden önce mutlaka okunması gereken kitaptan sinemaya uyarlanmış 2017 yılında vizyona girecek filmler…

Vizyona Girmeden Önce Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar

Karanlığın Elli Tonu

Okunması Gereken Kitaplar

Başlangıçta kitabın büyük ilgi görmesiyle birlikte filme uyarlanan Grinin Elli Tonu, Şubat 2017 ile birlikte ülkemizde vizyona girdi. İlk kitabın, film uyarlamasına göre daha başarılı olduğuna dair okuyucu ve izleyiciler tarafından yapılan yorumlar azımsanmayacak orandaydı. İlk kitabı okumadan filmi izleyenler için ikinci kitap, Karanlığın Elli Tonu ikinci kez verilmiş bir şans niteliğinde bir kitap.

Ben Ölmeden Önce

Lauren Oliver’ın kitabından uyarlanan film Mart 2017’de ülkemizde vizyona girdi. Kitapta, hikâyenin kahramanının trafik kazası geçirip hayatını kaybetmesine rağmen son gününü gizemli bir şekilde tekrar tekrar yaşamasını konu alıyor.

Mucize

Ülkemizde gösterime Nisan 2017 itibariyle girecek olan kitap uyarlamasında, August adında sıra dışı bir yüz yapısına sahip olan bir çocuğun, normal bir okula gitmek zorunda olması sonucu arkadaşlarına görünen yüzünün aksine herkes gibi normal bir çocuk olduğunu anlatma çabasını konu alıyor.

Çember

Dave Eggers’ın günümüz çılgınlığı olan sosyal medya ve dijital platformların hayatımızı ne şekilde etkilediğini çarpıcı bir şekilde okuyucusuna yansıttığı kitap uyarlamasının, Nisan ayının sonlarına doğru vizyona girmesi beklenmektedir.Mutlaka okunması gereken kitaplar arasındadır.

Kara Kule

Okunması Gereken Kitaplar

Stephen King’in kült romanlarından biri olarak kabul edilen Kara Kule, Ağustos 2017 itibariyle ülkemizde vizyona girecek. Kitabı okumuş ya da bugüne kadar hala okuma fırsatı bulamamış olan okuyucular için kitabın,  vizyona girmeden önce okunması doğru bir kıyaslama için faydalı olacaktır.

O (İt)

Stephen King’in 2017 yılında sinemaya uyarlanan ikinci kitabı; O, küçük bir kasabada yaşayan yedi çocuğun hayatın problemleri ile olan yüzleşmelerini Pennywise adındaki canavar palyaço üzerinden konu almaktadır. Ağustos ayından sonra Eylül ayı ile birlikte Stephen King kitap uyarlamaları, seven ve takip eden okuyucular tarafından şimdiden çok konuşulacağa benziyor.

Doğu Ekspresinde Cinayet

Stephen King’in ardından yine üzerine uzun uzun konuşulacak bir diğer kitap uyarlaması da Agatha Christie’nin Doğu Ekspresinde Cinayet isimli romanı olacak gibi görünüyor. Romanda, İstanbul ve Paris arasında seferler yapan Doğu Ekspresi’nde işlenen bir cinayet ve bu cinayetin çözülüşünü konu alınmaktadır.  Agatha Christie’nin bu çok bilinen kitap uyarlaması Kasım 2017 tarihi itibariyle sinemalardaki yerini alacak.

 

 

 

 

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();