2017 Okul Kapanış Tarihleri

2017 Okul Kapanış Tarihleri, Yaz Tatili Kısalacak Mı? Tatilinizi Rahatça Planlayın, Okullar Ne Zaman Açılacak?

Öğrencilerin mi yoksa velilerin mi okulun kapanma tarihlerini daha çok merak ettiği tartışılabilir. 2017 okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili Haziran ayının kaçında başlıyor? 2016-2017 eğitim öğretim yılı takvimine göre okullar ne zaman kapanacak? İşte 2017 Okul Kapanış Tarihleri..

Özellikle tatil planları yapan veliler için en önemli detay çocuklarının okul dönemlerinin takvimi oluyor. Okulların hangi tarihte kapanacağını bilmek isteyen veliler uçak biletlerinden otel rezervasyonlarına kadar her şeyi bu bilgi ışığında şekillendiriyorlar.

2016-2017 Eğitim Öğetim Yılı Okul Kapanış Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler bir dönemin daha sonuna gelmiş olacaklar ve karneleri ile başarı belgelerini bu tarihte ellerine almış olacaklar. Tarih kesinleştiğine göre şimdi veliler olarak yaz tatili hazırlıklarını hızlandırmanın da elbette zamanı geldi ama bununla birlikte bilinmesi gereken bir husus da okulların ne zaman açılacağı.

Yaz Tatili Kısalacak Mı?

2017 Okul Kapanış Tarihleri

Şu sıralar etrafta dolanan bu söylenti herkeste bir merak uyandırmış durumda. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaz tatilini kaldırmayı düşünmediklerini ama yaz tatilini öğrencilere etkin bir şekilde vermek istediklerini açıklayarak kafalarda bir soru işaretine sebep oldu. Birçok yerde yaz tatillerinde verilen destekleme eğitimine değinilerek tatilleri çok daha etkin bir şekilde kullanmak için bir çalışmalarının olduğunu açıklayan Bakan, daha iyiye ulaşmak için çalışmalarının devam edeceğini açıkladı.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü açılacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıfındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

Bu da gösteriyor ki veliler yeni bir okul dönemine hazırlanmak ve çocukları da bu döneme adapte edebilmek için ağustos ayının son dönemlerinde ne yazık ki tatil yörelerinden uzaklaşmak durumunda kalacaklar.

Tatilinizi Rahatça Planlayın

2017 Okul Kapanış Tarihleri

Okulların kapanma ve açılma tarihleri kesin bir şekilde belirtildiğine göre bundan sonra sizin üzerinize düşen tek şey eğer varsa tatil planınızı netleştirmek ve bunun için gerekli olan ayarlamaları yapmak olacaktır.

Eğer tatil planınızın yoksa ve bu yaz tatilini evinizde geçirmeyi düşünüyorsanız çocuğunuzla birlikte keyifli aktiviteler yapabilirisiniz

Ayrıca çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun okulun kapanması ile birlikte okumayı hayatından çıkartmamasını aksine boş zamanlarını değerlendirmek için kitabın en büyük rehber olduğunu anlamasını sağlamalısınız. Ona güzel kitaplar alıp okuyarak hem duygu hem de hayal dünyasını zenginleştirebilirsiniz.

Nerede olduğunuzun hiçbir önemi yok. Siz zaten birlikteyken de çok iyi bir takımsınız ve kaliteli zaman geçirmek için en güzel yolu bulabilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();