2016 Yılında En Çok Okunan Kitaplar

2016 Yılında En Çok Okunan Kitaplar Hangileri? Geçen sene en çok beğenilen, talep gören, okunan kitaplar listesi kadin.com'da

Ülkemizde maalesef okuma oranı oldukça düşük olsa da kitapların değerini bilen insanlar hala bulunuyor. Siz de kitap okumanın büyüsünden hala vazgeçemediyseniz ve bu sene hangi kitaplar en popüler kitaplar arasında yer aldı merak ediyorsanız sizler için 2016 yılının en çok satan kitaplarını araştırdık. Hala arşivinizde bu kitaplardan bulunmuyorsa 2017 yılında mutlaka almanız ve okumanız gereken kitaplar arasına bunları eklemelisiniz.

Geçen Yıl En Çok Okunan Kitaplar

Hayvanlardan Tanrılara – Sapiens

Yuval Noah Harari tarafından kaleme alınmış olan kitap birçok sorunuzun da yanıtı olacak cinsten. Herkesin güvendiği tek şeyin neden para olduğunu sorgulayan kitap da kadın ve erkek cinsinin toplum içerisindeki yapısına da değiniliyor. İnsana dair birçok incelemeyi bu kitapta bulabilirsiniz.

2016 Yılında En Çok Okunan Kitaplar

 

Kırmızı Saçlı Kadın

İlk aşk çoğu kişi için önemlidir. Peki, bu aşk bütün hayatımızı etkileyen önemli bir nokta mıdır? Belki de tarih ve efsaneler kaderimizin çizilmesinde rol almaktadır sadece, kim bilir? Orhan Pamuk tarafından yazılan bu kitapta aşk ve suç bir arada.

Lontano

Jean – Christophe Grange’a ait romanlar her zaman bir heyecan, bir kovalamaca içermiştir. Siz de bu heyecandan vazgeçemeyenlerdenseniz kara büyü ile donatılmış bu kitap tam size göre.

2016 Yılında En Çok Okunan Kitaplar

 

Uçurtma Avcısı

2016 senesinde, çok önceden yayınlanmış ve dünya çapında ses getirmiş kitaplar da çok okunanlar arasında olabiliyor. Bunlardan biri de Uçurtma Avcısı. Khaled Hosseini bu eserinde arkadaşlığı da ihaneti de sadakati de öyle güzel bir şekilde işlemiş ki her sene en çok okunanlar arasında olsa kimse şaşırmaz.

Bülbülü Öldürmek

1960 yılında yayınlanan bu kitabın ülkemizde bu sene çok satanlar arasına girmiş olması aslında üzücü. Ama geç olsun güç olmasın diyelim. Harper Lee, bu kitapta adaletten tutun da eşitlik, özgürlük gibi en temel kavramları ele almış. Kitap siyahi bir kişi üzerinden başlayarak evrensel bir hak savaşına dönüyor.

Zamanın Kısa Tarihi

Stephen Hawking’e ait olan bu kitap bilimsel araştırmalara dair en çok değer görenler arasında yer almaktadır. Son baskısında da Hawking’e ait önsöz yenilenmiştir ve kitap içeriğine de oldukça cezbedici yeni bölümler eklenmiştir. Meraklılarına duyurulur.

Otomatik Portakal

Filme de uyarlanan ve oldukça çarpıcı bir etki bırakan Otomatik Portakal Anthony Burgess tarafından yaratılmıştır. Kitap da şiddetin ve vicdanın insanın içine nasıl yerleştirildiğine dair bazen rahatsız edici bazen hak veren bir duygu karmaşası içinde okuyacaksınız.

Cesur Yeni Dünya

Aldous Huxley tarafından kaleme alınan bu kitap etkileyici konulara acımasız bir dille değiniyor. Aynı zamanda oldukça farklı bir hikâye ile bunu harmanlıyor ve okumayı sevenlere gerçekten yeni bir dünya sunuyor.

Hayvan Çiftliği

Kitabın başlığı bir betimleme değil. George Orwell bu kitabında başkişilerini gerçekten hayvanlardan oluşturuyor. Kendilerini sömüren insanlara karşı ayaklanmaya başlayan hayvanlar…

Şeker Portakalı

Okuduğunuzda ağzınızda kitabın tadı kalsın istiyorsanız Şeker Portakalı tam bu tanıma uyabilen bir kitap olacaktır. Yoksul bir çocuğun zengin bir ailenin yanına verilen Zeze’nin hikâyesi sizi oldukça etkileyecek.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();