1950’ li Yıllların Yeni Yorumu ' Midi Boy '

1950’ li Yıllların Yeni Yorumu ‘ Midi Boy ’, Midi Boy Etek Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir? Moda, En Şık Kombin Önerileri

Önce midi boyu tanımlamak lazım. Midi boy; dizin altında,bileğin üstündeki etek boyu olarak tanımlanabilir. Bu boy eteklerde eğer yanlış seçimlerde bulunursanız olduğunuzdan kısa ve geniş görünme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer minyonsanız kesinlikle midi tercih etmemelisiniz. Minyon bedenlerde mutlaka diz boyu ya da hemen dizin altında biten modelerin tercih edilmesi uygun olacaktır. Bacaklarınız kısa ise yüksek bel modelleri de tercih edebilirsiniz .

Midi Boy

Midi etek kullanırken üst giyimde parçaların uyumuna, vücut tipine ve ayakkabı seçimine kesinlikle özen göstermek gerekir. Vücudunuzu tanımamanızdan ötürü bu boyu tercih ederseniz, kesinlikle modaya uymak istemiş ancak vasat bir görünüme kavuşmaktan öteye gidememiş olacaksınız. Kısacası uzun boylu ve kısa boylu kadınlar midi eteği mutlaka vücutlarına uygun şekillerde kombinlemelidirler. Unutmayın 1950’li yılların zarif etek boyu yine hayatımızda ve sadece sizin yorumunuzu bekliyor .

Midi Boy Etek Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Midi etek boyunu tercih ettiysenin görünümünüzün dengesini ve simetrisini tam olarak sağlamalısınız. Üst uzun, etek uzun olduğunda vücut simetrinizi bozmuş olursunuz. Ya da üzerinize giyeceğiniz ceket boyu diz boyunda olursa hiç hoş görünmez. Midi eteğin üzerine giyeceğiniz ceket en fazla basende bitmeli veya etek ile aynı uzunlukta olmalı. Bomber çeketler, kısa denim ya da deri ceketler kesinlkle çok güzel duruyor, tabii basen bölgeniz geniş değilse..
  • Midi boy etek seçimlerinde aksesuarlar oldukça büyük önem taşıyor. Bu tarzı yakalarken 1950’lerin uzun zincirlerini, incileri, zarif ve çok iri olmayan aksesuarları tercih edebilirsiniz.
  • Renkler ve desenler midi boy eteklere çok yakışıyor. Özellikle uçuş uçuş ve hafif kumaşlarda.. Desenli kıyafetler genel olarak kilolu insanların daha kilolu görünmesine sebep olur. Eğer çok kilolu değilseniz midi boy etekleri desenlerle kombinleyebilirsiniz. Ama özellikle alt kısmınız geniş ise tek renk üzerinde durmanızda fayda var. Midi eteklerle kombinleyeceğiniz üst giyim de oldukça sade olmalı ve küçük aksesuarlarla kombininizi bütünlemelisiniz. Renklere bürünmekten korkmayın ancak eğer desenli bir etek ve desenli bir üst tercih ederseniz yapacağınız kombinlerde büyük hata yapmış olursunuz.
  • Midi boy feminenliğin simgelerindendir. O yüzden sporlaştırabilirsiniz ancak maskülen tercihlerle karıştırmamanız lazım.

Midi Boy

  • Bantlı ayakkabıları midi boylarla tercih edebilirsiniz ancak doğru kullanıma dikkat etmelisiniz. Özellikle rengi ya etekle aynı renk ya da nude olmalı ki boyunuz kısa görünmesin. Ayrıca midi boyun çorap çizmelerle ve botlarla enfes durduğunu da söylemeden geçmeyelim.
  • En trend stil önerisi bu yıl midi boyu çok moda olan çoraplarla kullanmak. gözümüz henüz alışmadı ama moda dergilerindeki önerileri dikkate alabilirsiniz.
  • Çan şeklindeki,kloş kesim modeller daha modern bir tercih olabilir. Eğer çan modeli bir midi etek giydiyseniz, üzerine büstiyer tarsi, dar kesim bir parça ile kombinlemek sizi oldukça zarif gösterecektir.
Yelda İpekli

Yelda İpekli

Stratejik pazarlama ve marka yönetim uzmanı.
Hayatın tüm renklerine markacı gözüyle bakış . Stil; bir yaşam tarzının tamamını kapsar diyerek hayata dair yazılarını kadin.com'da paylaşıyor.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();