0 Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?

0 Kan Grubu Nasıl Beslenmeli? Hangi kan grubu nasıl beslenmeli? Kan gruplarına göre beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor!

Her insanın vücudu ve metabolizması birbirinden farklıdır. Bu nedenle diyet programları genellikle herkese hitap etmez. Kimi insanlar için sağlıklı olan besinler diğerlerinde mide yanması, gaz, sancı gibi sağlık sorunları yaratabilir. Bu nedenle kişilerin kendi vücutlarına uygun beslenme programı çıkartmaları çok daha faydalı olur. Yine de kişilerin bazı özelliklerine göre uygulayabilecekleri beslenme programları da yok değildir. Dr.D’Adamo tarafından keşfedilmiş kan grubuna göre beslenme bu programlardan biridir. Bu keşfe göre her kan grubunun yapısı farklıdır ve buna bağlı olarak almaları gereken besinler farklılık gösterir. Günümüzde pek çok kişi kan grubuna göre beslenmeyi denemiş ve gerçekten de kendilerini son derece sağlıklı hissetmişlerdir. 0 kan grubu iseniz aşağıdaki önerile kulak verin.

0 Kan Grubu İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?

0 kan grubu doğada ilk var olan kan grubu sayılır. Atalarımızın sahip olduğu bu kan grubunun günümüze kadar gelebilmesinin sebebinin bu kan grubuna sahip olan insanların avcı ve çevik ruhu olduğu var sayılır. Ayrıca 0 kan grubuna sahip olan kişilerin bağışıklık sistemleri de kuvvetlidir ve sık hasta olmazlar. Bu kan grubuna sahip kişiler sağlam bir sindirim sistemine sahiptir. Böylelikle et ve diğer hayvansal gıdaları rahatlıkla hazmedebilirler. 0 kan grubuna göre beslenme planının içinde aşırıya kaçmamakla birlikte bol miktarda az yağlı hayvansal gıda bulunur. Bu hayvanların doğada serbest gezen hayvanlar olması çok önemlidir. Et aynı zamanda 0 kan grubunun kilo vermek istediği zaman da tercih etmesi gereken besinlerdendir.

0 Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?

Ancak yine de kolesterol ve kan damar rahatsızlıklarından kaçınmak için et tüketiminde aşırıya kaçmamaları gerekir. Deniz ürünleri de 0 kan grubuna göre beslenme programında geniş bir yer tutar. Bu kan grubuna sahip kişiler deniz ürünlerini severek tüketir ve kolaylıkla sindirebilirler. Sebzeler ve meyveler 0 kan grubunun rahatlıkla tüketebileceği gıdalardandır.

0 Kan Grubuna Göre Beslenme Planında Hangi Yiyeceklerden Kaçınılmalı?

0 kan grubuna sahip olan kişiler genellikle aktif ve hareketli bünyelere sahiptirler ve sindirimleri kolaydır. Ancak yine de kaçınmaları gereken bazı besin grupları bulunur. Eti ne kadar kolay sindirirlerse sindirsinler katı yağlardan uzak durmalılardır. Bununla birlikte vücutları genellikle eti hazmetmek için programlanmış olduğundan bu kişiler sebzelerden gelen proteinleri ve süt ürünlerini kolay bir şekilde hazmedemezler.

0 kan grubuna sahip kişiler asidik bir kan ve kas yapısına sahiptir. Bu nedenle asitli içeceklerden kesinlikle uzak durmaları gerekir. Asitli içecekler bu kişilerde ülser ve gastrit gibi sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Mercimek ve benzeri kuru baklagiller oldukça sağlıklı besinler olsa da 0 kan grubuna göre beslenme planında yer almaz. Çünkü bu kan grubuna sahip kişilerin vücudu baklagilleri kolay bir şekilde yakamaz ve yağa dönüştürür. Bu da uzun dönemde kilo alımına neden olur.

 

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();