Her Devrin Favorisi: Saç Örgüsü Modelleri

Son zamanların en popüler örgü saç modellerini sizler için paylaşıyoruz.

O bir klasik, o en zor zamanların kurtarıcısı, yerine göre romantik, yerine göre nostaljik, yerine göre havalı ve sportmen… Saç örgüsü modellerinden bahsediyoruz elbette. Neredeyse her kadının severek kullandığı onlarca farklı şekilde tasarlanabilen saç örgüleri, her devrin modasında kendine yer bulabilen, asla zamanı geçmeyen saç modelleri arasında. Kısa saç örgüsü, uzun saç örgüsü, balık örgü, kılçık örgü, mısır örgü… Hepsi ayrı güzel, ayrı havalı!

Değişik saç örgüsü modelleri ile sosyal medya fenomeni olmak

Google’da ister kuaförde yaptırabileceğiniz ister evde kolayca yapabileceğiniz saç örgüsü modelleri arayın, görsellerde ve videolarda karşınıza çoğunlukla aynı blogger/vlogger’ın fotoğraflarının çıktığını göreceksiniz. Artık yüzünü tanıdığınız bu sosyal medya fenomeninin adı Missy Sue. Yüzlerce farklı saç örgüsü modelini kolay yapılışlarıyla hem blog’unda hem youtube kanalında hem de instagram hesabında paylaşan Missy Sue, takip etmesi oldukça eğlenceli ve ilham verici bir hesap. Sizler için derlediğimiz kolay örgü modellerine geçmeden önce eğer takip etmek isterseniz diye Missy Sue Youtube kanalının linkini buraya bırakıyoruz.

1- En klasik modelden başlayalım: Balıksırtı (Fransız Örgüsü ve Hollanda Örgüsü)

Düz örgüden sonra yapılması en kolay saç örgüsü modeli balıksırtıdır. Sabah okula veya işe giderken bile hızlıca yapabileceğiniz bu model, kolay olmasıyla birlikte oldukça estetik bir görüntüye sahip. Balıksırtı saç örgüsünün bir diğer adı ise Fransız örgüsü. Çok küçük bir değişiklikle balıksırtının üstten örülmesi ise Hollanda örgüsü olarak isimlendiriliyor. İki örgü çeşidinin yapılış aşamalarını karşılıklı olarak görebilirsiniz.

 

2- İllüzyon etkisi yaratan bir model: Mısır örgü

Belki adının mısır örgü olduğunu bilmiyordunuz, ama “balıksırtına benzeyen, daha ince ve sık bir örgü” şeklinde anlatırsak bu modeli daha önce gördüğünüzü söyleyebilirsiniz. Yapım aşamalarını aşağıdaki sıraya göre uygulayabilirsiniz. Mısır örgü, değişik örgü modelleri içerisinde en estetik görünüme sahip olan modellerden biridir.

3- Küçük bir farkla: Kolay örgü

Çok uzun vaktiniz yok, ama kendinize havalı bir örgü yapmak istiyorsunuz. Bu küçük hileli saç örgüsü modeli tam size göre. Yalnız tek bir dezavantajı var: Kısa saçlarda beklenen etkiyi yaratamayabilir. Uzun saçlarda bu örgü modeli çok daha güzel duracaktır. Saçınızın iki yanından birer tutam alıp toplayın ve bu kuyruğu içe doğru çevirip bir kıvrım oluşturun. Daha sonra düz örgü yapın. Örgünüzün kenarlarından çekiştirerek biraz dağınık ve çokça havalı bir örgü elde edebilirsiniz. Bu kolay saç örgüsü modeli özellikle yaz kombinlerinize çok yakışacak.

4- Kraliçelere yakışır bir örgü modeli: Taç örgü

Hem uzun hem de kısa saçlar için iki farklı şekilde yapılabilen taç örgü modeli, özel günlerde bile kuaföre gitmeden kendi kendinize yapabileceğiniz oldukça şık bir seçenek. Kısa saçlarda açık saçın üzerine taç şeklinde, uzun saçlarda ise topuz şeklinde taç örgü modelini uygulamak mümkün.

  

5- Tasarlanmış bir dağınıklık: Örgülü topuz

Sanki beş dakikada elinize gelen tokayla tutturmuşsunuz gibi ama aynı zamanda çok tesadüfi bir şekilde bu tutturuş bir sanat eserine dönüşmüş gibi… Dağınık örgülü topuzlar her ne kadar özensizce ve düzensizce yapılmış gibi görünse de istenilen görünümü elde etmek her zaman çok kolay değildir. O dağınık topuzu minik bir örgüyle taçlandırmaya ne dersiniz?

6- Şile bezi elbiselerle güzel: Bohem saç örgüsü

Özellikle gür saçlarda kendisini daha çok belli eden bohem saç örgüsü, bildiğimiz klasik manada bir örgüden ziyade burgulu saç tutamlarının iç içe geçmesinden oluşan farklı bir model. Yine de görünüm itibariyle örgüyü çağrıştırdığı için listemize alıyoruz.

7- Çocuksu, masum bir görünüm için: Çift balıksırtı

Yapım şekli tamamen balıksırtıyla aynı olan bu örgü tipinde tek fark, saçı ikiye ayırarak iki tane balıksırtı örgü yapmak. Bu uzun ya da kısa saç fark etmez ikili balıksırtı saç örgüsü her saç uzunluğu için uygundur. Saçınız yeterince uzunsa saçınızı enseye kadar ördükten sonra dilerseniz buradan itibaren örmeyi bırakıp at kuyruğu yapabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();